додому Головні Одногодинний попереджувальний страйк провели під стінами Тернопільської ОДА

Одногодинний попереджувальний страйк провели під стінами Тернопільської ОДА

911

Сьогодні у Тернополі страйкували. Одногодинний попереджувальний страйк провели під стінами Тернопільської облдержадміністрації. Організатори – члени Штабу національного спротиву – наголошували: якщо влада не почує і не виконає вимог людей, проводитимуть загальноукраїнський безстроковий страйк.

Люди залишили роботу і прийшли сьогодні під стіни Тернопільської облдержадміністрації, аби показати свою солідарність з Київським "Євромайданом" та підтримати тих, хто стоїть там. Тернополяни кажуть, аби щось змінити в Україні, потрібно, перш за все, змінитися кожному.

– Щоб, найперше, ми були законнослухняні. Якщо ми будемо виконувати всі закони, будемо не підтримувати корупцію – це найголовніше. Тобто, від кожної людини, від кожного серця, від кожної душі, якщо ми будемо виконувати ці зміни, то це все має відбутися в країні, – каже тернополянка Галина

Вимоги страйкарів залишаються незмінними – покарати тих, хто віддавав і виконував накази застосувати силу до мирних українців, позбавити Президента диктаторських повноважень, тобто повернутися до Конституції 2004 року та перезавантажити владу:

– Наше основне завдання – ми відстоюємо повне перезавантаження діючої злочинної влади.

Член штабу національного спротиву Віктор Мартинюк повідомив, що такі зібрання людей відбуваються і в районах Тернопільщини. Зокрема, в Теребовлі віче переросло в сесію районної ради, під час якої депутати висловили недовіру голові райдержадміністрації.

– Була висловлена недовіра голові Теребовлянської райдержадміністрації. А ми як знаємо, що Степан Бігуляк є правою рукою Валентина Хоптяна. Це був вчора зламаний фактично хребет тій системі, яка діє в Тернопільскій області, – розповів член Штабу національного спротиву в Тернополі Віктор Мартинюк.

Народний депутат Украни Ігор Побер розповів тернополянам про штурм беркутівців 11 грудня. Тоді на барикадах, де перебував народний обранець, було 30 людей проти 300 беркутівців, каже Ігор Побер, але люди вистояли:

– Я просто тоді зрозумів, я дивився в очі тим людям, таких людей не можливо перемогти, таких людей не можливо здолати. Вони справжні українці, коли на них летить триста беркутівців. Така казусна історія, вийшов на трибуну один хлопець, ну напевно якийсь трошки, як в народі кажуть, "приблатньонний", вже такий тіпа анекдот розкажу, він каже:"Ну ни фига себе, столько ментов в одном месте никогда не видел". А цих 30 хлопців вистояли.

Якщо влада не виконає вимог людей, одногодинний попереджувальний страйк переросте в загальноукраїнський безстроковий, наголосили у Штабі національного спротиву Тернополя.

– Ми просимо всіх і звертаємося – утворюйте страйкові комітети в себе на підприємстві, бо це тільки попереджувальний страйк, коли буде година "Х", Україна повинна зупинитися і перестати працювати, – закликав голова Штабу національного спротиву в Тернополі Володимир Стаюра.

– Якщо не будуть виконані вимоги опозиції, завтра буде одноденний страйк, післязавтра –  тижневий, після цього буде місячний страйк, але ми цю владу погонимо з нашої країни. В цій країні будуть керувати українці і в цій країні буде демократія! – заявив депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна,