Фахівці "Тернопільобленерго" застерігають мешканців області не підходити близько до обірваних ліній електропередач. Необачність може призвести до травмувань та нещасних випадків. За дні негоди на Тернопільщині не зареєстровано жодного травмованого струмом. Та енергетики наполегливо просять: бути вкрай обережними і в будь-якому випадку не намагатись самостійно відновити електропостачання.
Сьогодні енергетики області продовжують ремонтувати та повторно включати лінії електропередач у селах Тернопільщини. 70 десятикіловольтових ліній обірвав сильний вітер та дерева, які падали у неділю, 16 грудня.
– Багато зв'язано з населенням, які не дають обрізати дерев, самі не обрізають, і в кінцевому результаті сніг налипає, дерева падають, провода обриваються, – пояснює помічник голови правління-генерального директора з питань охорони праці ВАТ “Тернопільобленерго” Володимир Остап'юк.
Будь-який обірваний провід слід вважати таким, що є під напругою, тому терміново слід повідомити про це аварійну "Тернопільобленерго". Поки не приїде бригада, ні в якому разі не можна наближатися до місця пошкодження на відстань ближче, ніж 8 метрів, застерігають енергетики. Також не слід кидати дроти на проводи повітряних ліній електропередач, не підніматися на опори. А право відновлення електропостачання мають виключно бригади аварійних служб.
– Якщо ви йдете біля повітряної лінії електропередач, будь-якої, нема значення під якою він напругою, треба йти з сторони вітру, щоб якщо обірвався провід на людину він не впав, до любого обрива менше 8 метрів не підходити, тому що є крокова напруга і може трапитись нещасний смертельний випадок. Ні в якому разі не підходити. Також білш як 150 сіл не уло світла, люди можливо хочуть піти самі до підстанції і включити, не можна цього також робити, тільки через диспетчера, – каже Володимир Остап'юк.
Енергетики закликають батьків бути уважними. У попередні роки чимало дітей травмувались саме обірваними лініями електропередач, були і смертельні випадки. Аби попередити, ВАТ "Тернопільобленерго" надрукувало та дарує школам області "Букварики електробезпеки".