додому Головні Обіцяв дітям повернутись живим: історія бійця Василя Куриловича, який пережив ніч без...

Обіцяв дітям повернутись живим: історія бійця Василя Куриловича, який пережив ніч без евакуації

611

Обіцяв дітям повернутись живим. Наша наступна історія про бійця бригади «Червона Калина» Василя Куриловича з Тернопільщини, який внаслідок важкого поранення на фронті втратив обидві нижні кінцівки. Попри травму та нелегку реабілітацію чоловік не втратив оптимізму і сьогодні займається спортом та навіть вчиться плавати. Також боєць подав заявку на участь в Іграх Нескорених-2024, де змагаються ветерани, які отримали різноманітні травми, виконуючи свої службові обов’язки. Свою перемогу Василь хоче присвятити побратимам, які врятували його життя. 

– Узяв в кулак в ліву руку, думаю візьму землі запорізької. Думаю привезуть додому мене хоронити, а я буду з землею за яку воював, за яку загинув. Але так склалася доля, чи я зібрався з силами. Собі подумав, що я обіцяв дітям, що я вернуся. Я мушу вернутися, – розповідає військовослужбовець бригади “Червона Калина”.

Так пригадує свої перші хвилини після поранення військовослужбовець 14-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії Василь Курилович. Чоловік родом із Тернопільщини. До великої війни працював у Наддністрянському лісництві і називав це справою свого життя. Та після 24 лютого Василь став на захист країни. Близько пів року захисник разом із побратимами воював на Запорізькому напрямку.

– Там, де оці два села Вербове, Роботине. Де кажуть, шо там пекло. Там степ голий, нічо нема, ніяких дерев, нічого. І от контрнаступ. Уявіть собі, що ми пробили коридор і з права ворог, зліва ворог і спереду. І зверху дрони їхні. І от постійно під обстрілами. Там напевно немає такої хвилини, щоб щось не прилітало. 

Саме там, під час ворожого штурму, боєць отримав важке поранення. Василь пригадує, артилерійські та мінометні обстріли тривали понад добу. І аби зберегти життя особового складу, було прийнято рішення відійти від позицій. Василь вирішив трохи зачекати, аби попрощатись із загиблим побратимом. Тому виходив останнім.

– І мені прилітає, я не знаю чи вони не попали, чи як так получилося, шо FPV прилітає, це дрон-камікадзе. Взривається переді мною, зразу праву ногу відірвало було, закинуло на мене. Ліва дуже пошкоджена була. І в той же момент ше добивали мене, кинули з іншого дрона гранату, – каже Василь. 

Захисника вдалося евакуювати з поля бою лише на наступний день. Згодом на Василя чекали важкі операції, тривале лікування та реабілітація. Сьогодні чоловік не втрачає оптимізму. Жартує, що завдяки сучасним розробкам зможе отримати нові ноги, як у Термінатора. Чоловік активно займається спортом та навіть знайшов для себе нове захоплення.

У мене є три рази в тиждень плавання. Я вже сміявся, що я з ногами не вмію плавати, а тепер навчився без ніг плавати, – ділиться ветеран.

Також чоловік подав заявку на участь в Іграх Нескорених-2025. Це міжнародні спортивні змагання, де беруть участь ветерани, які отримали поранення, виконуючи свої службові обов’язки. Військовий хоче спробувати свої сили у веслуванні на тренажерах.

А у майбутньому захисник планує здобути освіту психолога, аби допомагати нашим бійцям після війни повернутися до мирного життя. Василь Курилович вже зараз постійно спілкується та підтримує воїнів, які сьогодні проходять реабілітацію після отриманих травм.