додому Головні Новий ситуаційний центр презентували у Головному управлінні Нацполіції Тернопільської області

Новий ситуаційний центр презентували у Головному управлінні Нацполіції Тернопільської області

501
Новий ситуаційний центр презентували у Головному управлінні Нацполіції Тернопільської області. На сьогодні там працюють оператори служби 102, а також працівники поліції, які за допомогою сучасної системи відеоспостереження, можуть відшукати правопорушників та зникли людей. Крім того, вже декілька місяців в поліції можуть проводити ДНК – експертизи. Подробиці – далі.

Нашій команді показали робоче місце операторів служби 102 в Головному управлінні Нацполіції Тернопільщини. Тут вони приймають дзвінки з двох областей – Тернопільської та Херсонської.

“Коли звертаються з Херсонської області, там багато дуже звернень по обстрілах. І наш працівник має в першу чергу прийняти цю заяву чи повідомлення. І надати інформацію по подальшому алгоритму дій”, – розповів Сергій Зюбаненко, начальник ГУНП в Тернопільській області.

Назар Вікторовський проходить стажування у цьому відділі. Із перших днів повномасштабного вторгнення він добровольцем пішов на фронт. Там захисник втратив дві ноги, а нині триває його повернення до мирного життя.

“Поранення отримав біля Бахмута, у місті Часів Яр. Прилетіло в 5-поверховий будинок, я знаходився на другому поверсі. І весь будинок завалився. Під завалами лежав 19 годин. Але Бог допоміг, мене витягнули. Врятували. Правда кінцівки вже не врятували”, – розповів Назар Вікторовський.

Чоловік пройшов курс реабілітації, отримав протезування та на сьогодні радий тому, що має можливість вчитися чомусь новому.

“Друзі підказали, що є така вакансія в поліції. І я одразу погодився, бо роботу важко знайти для таких людей”, – додав Назар.

“У нас є Герої, які пожертвували своїм здоров’ям на фронті, ми можемо їх працевлаштовувати тут”, – зазначив Василь Бойко, начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Тернопільській області.

У новому ситуаційному центрі Головного управління Нацполіції Тернопільщини вже декілька місяців можуть проводити ДНК-експертизи. Раніше, аби отримати результат дослідження, людям доводилося їхати в Київ чи у Львів.

“Зараз актуально, бо багато безвісти зниклих наших військових, які перебувають на сході та півдні України”, – пояснив Сергій Ярмусь, начальник відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП в Тернопільській області.

Оперативно розшукувати людей, причетних до злочинів та зниклих осіб, працівникам поліції допомагає сучасна система відеонагляду. На території міста та області працює 1225 камер. І їхню кількість планують збільшувати.

“З головами громад зараз є домовленість, переглядають бюджет і десь по одній, по дві камери в невеликих містечках, селищах, вони ставлять, і ми адаптовуємо нашу систему безпеки”, – розповів Сергій Зюбаненко.

Серед безпекових проєктів Нацполіції Тернопільщини – “Поліцейський офіцер громади”. Також, за словами Сергія Зюбаненка, до вересня 2024 року в українських школах мають з’явитися поліціянти. Це стосується і нашої області.