додому суспільство Новий конфлікт через події 9 травня у Тернополі

Новий конфлікт через події 9 травня у Тернополі

671

Новий конфлікт свободівців із правоохоронцями. Сьогодні вранці Тернопільська міська організація ВО "Свобода" пікетувала під стінами управління обласної міліції. Тим часом Тернопільский окружний суд заборонив їм проводити масові заходи, що викликало невдоволення пікетувальників і врешті призвело до конфлікту з міліцією.

Міська організація ВО "Свобода" за погодженням з Тернопільською міськрадою прийшла пікетувати обласне управління міліції о 9 годині. Далі були заплановані пікети обласної прокуратури і Тернопільського окружного суду. Причиною невдоволення свободівців стало відлуння конфліктних подій у Тернополі 9 травня. 14 травня окружний суд виніс вирок кільком людям, яких тоді затримала міліція.

Володимир Стаюра, голова Тернопільської обласної організації ВО "Свобода": "Затримали чотирьох наших людей. Трьох людей затримали на 5 діб, одну людину – на три доби і ми, власне, вважаємо, що вчиняється безчинство і нахабство влади".

У пікетувальників було три основні вимоги: відставки начальника управління обласної міліції, прокурора області та судді Тернопільського міськрайонного суду. Втім, пікет тривав недовго – окружний суд Тернополя за позовом голови облдержадміністрації заборонив "Свободі" на увесь день 15 травня будь-які масові заходи, що викликало в учасників пікету невдоволення.

Врешті учасники пікету почали повільно розходитись. Йшли і надалі із піднятими прапорами, частина залишалась на місці та співала гімн України. Тут же міліція спробувала затримати тих, хто не поспішав розходитись. Подію сторони коментують по-різному.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "- В порядку 39 статті Конституції окремі члени, пікетувальники провели захід, виступали. Коли поступило рішення суду, я звернувся до пікетувальників і оголосив, що захід призупинено.

– Для чого робили кільце, по чиїй команді і для чого, коли вони вже розходились?

– Вони не розходились, хотіли ще виступати. Вони автоматично подали заявку, "Свобода" подала заявку на зустріч з депутатами на цьому самому місці, коли є рішення окружного суду про заборону будь-яких заходів. Я роз'яснив, аж після того вже начали розходитися. Які зараз питання є? Всіх випустили, нікого не затримали, ні на кого не складали протоколи".

Наталка Турецька, учасниця пікету, депутат Тернопільської облради: "Ухвала суду зачитана і люди в різні боки пробували вийти кому куди треба і врешті завершився захід, ну і, відповідно, рух в різні боки. Натомість з приміщення міліції додатково вийшли міліціонери, звідти підтягнувся "Беркут" і ми опинилися в кінці – я депутат обласної ради. І мій рух, зі всіх боків стіна з хлопців, які мають більше як метр вісімдесят зросту, і вийти неможливо. І розумієш, що якшо ти доторкнешся до того міліціонера, будуть вважати, що ти нападаєш на міліціонера або чиниш злісну непокору".

Врешті люди, які пікетували, пішли в напрямку обласної прокуратури. Рушила за ними і міліція. Свободівці зупинилися навпроти прокуратури під стінами міської ради та спробували провести там зустріч депутатів із громадою. По 11 годині усі розійшлися.