додому Головні Нові амбулаторії, автомобілі та обладнання: на сільську медицину Тернопільщини спрямують майже 180...

Нові амбулаторії, автомобілі та обладнання: на сільську медицину Тернопільщини спрямують майже 180 мільйонів гривень

1199

1 квітня розпочинається довгострокова національна кампанія “Лікар для кожної сім’ї”. Українці будуть обирати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів і підписувати з ними декларації. Цей процес відбуватиметься в рамках медичної реформи. На Тернопільщині до неї готувались впродовж кількох останніх років – ремонтували амбулаторії, готували електронний реєстр пацієнтів, закуповували комп’ютери для сімейних лікарів. У цьому році ж особливу увагу влада області обіцяє приділити сільській медицині.

У цьому році щонайменше 2,5 мільярди гривень спрямують на розвиток інфраструктури в Тернопільській області. Зокрема, особливу увагу приділять сільській медицині.

– Предметом особливої уваги буде сільська медицина, на яку ми спрямуємо в цьому році майже 180 мільйонів гривень, зокрема, на будівництво 18 нових амбулаторій, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Кілька останніх років на Тернопільщині тривала робота над підготовкою до медичної реформи. В області сформовано електронний реєстр пацієнтів з повним програмним забезпеченням. Фактично всі сімейні лікарі забезпечені комп’ютерами, модернізовано 45 амбулаторій. Тож реформа у Тернопільській області починається не з нуля. 1-го квітня в Україні розпочався процес підписання декларацій між лікарем та пацієнтом.

Триватиме процес підписання декларацій до 1 липня. Далі медична галузь переходить на нову систему фінансування сімейних лікарів, яка залежатиме від кількості пацієнтів.

Аби медичні послуги були якісними і доступними, на Тернопільщині формують спроможну мережу медичних закладів. За виділені гроші у селах Тернопільщини візьмуться за реконструкцію існуючих, а також зведення нових амбулаторій.

Також для сільських амбулаторій закуплятимуть медичне обладнання. Згідно табелю оснащення, запропонованого Міністерством охорони здоров’я, сучасної апаратури потрібно на суму 80 мільйонів гривень. Окрім того, для сімейних лікарів закуплять понад сотню автомобілів.

Зараз на Тернопільщині не вистачає сімейних лікарів – 76 вакантних посад. На них запрошують кращих випускників медичних закладів освіти.

попередня статтяУ Кременці Тернопільської області перевернувся молоковоз
наступна статтяПро нас, випуск 308 за 01.04.2018