додому Головні Незабаром у Тернополі запрацює проект «Громадський бюджет»

Незабаром у Тернополі запрацює проект «Громадський бюджет»

610

gromadskiy-byudzhetНезабаром у Тернополі запрацює проект «Громадський бюджет». Він дасть можливість ініціативним групам реалізовувати свої проекти за гроші з міського бюджету. На це тепер будуть виділяти 1% від загальної суми бюджету на рік.

На громадські проекти у Тернополі з бюджету міста виділять 1 % від загальної суми. На 2017 рік це буде близько 5 мільйонів гривень. Брати участь у конкурсі проектів мають право групи із 25 тернополян. Прийом заяв почне діяти з 1 жовтня. Відкрите голосування за пропозиції відбудеться у листопаді. Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть профінансовані з міського бюджету в 2017 році.

– В цьому році ми почали активно працювати для провадження в Тернополі системи “Громадського бюджету”. Нам вдалося попасти до семи міст в Україні, які виграли конкурс, і за рахунок агенції міжнародного розвитку США USID, спільно з громадською організацією Київський інститут бюджету і громадських технологій, ми отримали право на отримання безкоштовного програмного забезпечення і проходження навчання, як реалізовувати бюджет за участі громади у місті Тернополі, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Люди розробляють проектну заявку по прийнятій формі, а далі подають її в ті сроки, коли стартує конкурс, тобто з першого числа. Заявки подають у друкованому вигляді чи через комп’ютер. Після чого створена у місті комісія розглядає заявки, – пояснює  менеджер “Громадського проекту” Всеукраїнської громадської організації “Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень” Катерина Борисенко.

Детальніша інформація про те, як правильно подати заявку на конкурс поектів, які для цього потрібні документи та інше, незабаром з’явиться на сайті міської ради Тернополя.