додому АТО Неподалік Тернополя людей навчають військовій справі

Неподалік Тернополя людей навчають військовій справі

685

Неподалік Тернополя людейvlcsnap-2014-09-22-20h03m11s250 навчають військовій справі. Найперше мова йде про знання як поводити себе у бойових умовах. Учасником військово-патріотичного вишколу “Захисти свій дім” може стати кожен охочий. Навчання проводять люди, які мають досвід участі у бойових діях а також професійні медики і психотерапевти.

– Вишкіл “Захисти свій дім” проводять люди, маючі військовий та бойовий досвід, а також лікарі, які практикували військову медицину, психотерапевти, які працюють із сім’ями Героїв небесної сотні. Волонтери не підтримують, чи популяризують жодну із громадських організацій та політичних партій. На навчання запрошують усіх охочих. Серед критеріїв відбору на вишкіл – патріотизм.

-Керуємся здоровим глуздом. Може бути людина і старша, є старші люди достатньо, які і бігають і психологічні тести проходять і фізично себе дуже класно показують. Немає ніяких обмежень ні по статі ні по віку, – МИКОЛА БІЛЬЧУК, співорганізатор вишколу “Захисти свій дім”

-Я думаю, що кожен з звичайних громадянинів, свідомих патріотів, повинен перш за все бути в курсі того, що відбувається і як себе поводити в умовах бойових або максимально наближених до бойових, – ОЛЕГ ГНАТКО
проходить вишкіл “Захисти свій дім”

На вишколі людей навчають користуватися зброєю, поведінки, якої слід дотримуватися у тих чи інших обставинах. Чималу увагу приділяють медичній підготовці.

-Поруч із будь яким пораненням, котре зазнав боєць, разом з тим в нього може бути пошкодження спинного мозку. Для того, аби не допустити його прокручування, зрушення, переростягнення і таке інше, ми обертаєм пораненого навколо певної осі. Найкраще сформувати цю вісь за рахунок його власної руки. Піднімаєте його руку, берете за лямку, дальшу від вас і ривком на себе. Для чого, в першу чергу, ми здійснюєио тактичний поворот – тому що людина, котра є без свідомості, може перше – захлинутися власними блювотними масами, друге – в неї може запасти язик і третє – якщо є поранення в зоні шиї, вона може захлиснутися кров’яними виділеннями. в такому положенні в бійця менше шансів загинути від одного з тих ускладнень.

Медичний курс зосереджено на тому, як забрати пораненого із поля бою, не нашкодивши йому та якнайменше ризикуючи власним життям при цьому і далі повернути до життя людину, яку рятуєте. Знати, кому найперше потрібна допомога.

Військова медицина, це я зрозумів на Майдані, це є інший напрямок в медицині, який є вузьким – там де потрібно мати навики саме військової медицини, допомоги побратимам, бійцям тоді, коли потрібно зупинити кров, тоді, коли потрібно знеболити, тоді, коли потрібно сортувати, – ЯРОСЛАВ КОЛОДІЙ, проходить вишкіл “Захисти свій дім”

Разом із військовими і медиками на вишколі “Захисти свій дім” працюють психотерапевти і їх роботу тут цінують не менше, ніж досвід військових медиків.

– Дуже важливо, щоб ця енергія, емоційна енергія, яка в тебе виникає у зв’язку з актуальними подіями, важливо, щоб вона не застоювалась і легше прийти сюда і навчитися безпеки, отримати якийсь градус безпеки для себе, коли ти там взяв в руки автомат, побігав, поспілкувався з хлопцями, з тими які були – ти вже себе починаєш безпечніше почувати, ніж дивитися й киснути перед телевізором і тільки там говорити як все зле і як мені сумно, але нічого не робити. Це роз’їдає з середини, ці емоції, –  каже  ОЛЕГ ГУКОВСЬКИЙ, психотерапевт, співорганізатор вишколу “Захисти свій дім”

– Перше – це люди, які хочуть іти добровольцями на фронт – таких людей ми будемо вишколювати, якби, самих перших і без всяких, не будем їх в чергу ставити. Друге – це лікарі, які їдуть допомагати рятувати наших хлопців. Вони так само там в чергах стояти не будуть. Є журналісти, ваші колеги, які хочуть поїхати туда і висвітлювати події. Не кожний з них служив в армії чи має якийсь бойовий досвід. Ми якісь мінімальні основи, навички їм намагаємось дати на наших вишколах. Ну і четверта категорія людей – це люди які, от не дай Бог, ворог вступить на нашу землю, то ці люди зроблять все, щоб наша свята земля горіла в них під ногами, – МИКОЛА БІЛЬЧУК, співорганізатор вишколу “Захисти свій дім”

Заняття із військової, медичної та психологічної підготовки, для зручності, проводять у вихідні та неподалік Тернополя. Записатися на навчання можна зателефонувавши за номером 0 97 205 50 55.

попередня статтяНа Тернопільщині похолодає і задощить
наступна статтяЗавчасно перевірте себе у списках виборців