додому Головні Недовіру голові Тернопільської ОДА суд скасував

Недовіру голові Тернопільської ОДА суд скасував

333

Недовіра Валентину Хоптяну незаконна. Суд визнав протиправним та скасував рішення сесії Тернопільської обласної ради про визнання недовіри голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну. Тернопільський окружний адмністративний суд сьогодні задовольнив клопотання, яке подала прокуратура. Представники обласної ради заявили: на це рішення суду подаватимуть апеляцію до Львівського апеляційного суду.

Прокуратура подала клопотання до Тернопільського окружного адміністратиіного суду про визнання рішення сесії Тернопільської обласної ради від 25 січня про недовіру голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну протиправним і скасувати його. Прокурор в суді аргументувала це порушенням процедури та регламенту Тернопільської обласної ради. Зокрема, двічі на одному і тому самому пленарному засіданні питання недовіри очільнику області, на думку прокуратури, розглядатись не може. Також особисто голова ОДА не був присутній на цьому засіданні та не звітував, так як це передбачено вимогами закону. Представники ж Тернопільської обласної ради заперечували сказане і говорили, що була чітко витримана процедура як внесення питання так і голосування за недовіру очільнику області.

Михайло Тимошик, голова лічильної комісії, депутат Тернопільської облради: "Сесія, яка відбулася в нас 25 січня відбулася по всіх вимогах і нормах. Сама комісія провела засідання дуже добре, депутати висловити свою позицію, для того воно було й таємне голосування, щоб не було ніякого тиску і депутати могли сказати яке їх рішення. В нас на засіданнях голова Тернопільської ОДА буває дуже рідко, сам він звіти не проводить, а присилає тільки заступників і голів департаменту".

В результаті суд таки задовольнив клопотання прокуратури –  визнав протиправним і скасував рішення сесії Тернопільської обласної ради про визнання недовіри голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну.

Андрій Осташ, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду: "Суд, на жаль, не знайшов обгрунтування того, чому все таки обласна рада вирішила про недовіру голові ОДА, мотиви того, підстави для висловлення недовіри. Щодо інших мотивів, то суд частково погодився з позицією  представників Тернопільської обласної ради в тій частині, про яку зазначав прокурор, що регламенту порушено не було".

Рішення суду може бути оскаржене, зазначив суддя.