додому Новини Недосліджену печеру із середньовічним посудом та людським похованням відкрили на Борщівщині

Недосліджену печеру із середньовічним посудом та людським похованням відкрили на Борщівщині

1497
На Борщівщині київські спелеологи під керівництвом Ігоря Стефанишина відкрили нову печеру. Вона знаходиться на околиці села Пилипче.
“Першовідкривачі, увійшовши в порожнину, були впевнені, що сюди ніколи не ступала людська нога. Проте, під час обстеження тут були виявлені залишки керамічного посуду. Також спелеологи натрапили на людське поховання”, – повідомляють у Борщівському обласному комунальному краєзнавчому музеї.
Ці події наштовхнули дослідників на те, що до справи треба залучити фахівця з археології. На запрошення спелеологів, обстеження у печері продовжив археолог Михайло Сохацький. Йому вдалося встановити датування керамічного посуду – це період середньовіччя.
Науковець визначив, що людські останки належать трьом особам, серед них: два останки підлітків та один – дорослої людини. Та щоб намалювати більш цілісну картину, знахідки потрібно детальніше дослідити антропологам.
Також, це випадкове відкриття є підтвердженням того, що недосліджені печери – це не тільки цікаві природні об’єкти, але й підземний світ, що приховує ще багато таємниць та несподіваних речей.