додому Головні Назавжди 21: збирають підписи для присвоєння звання Героя України (посмертно) тернополянину Тарасу...

Назавжди 21: збирають підписи для присвоєння звання Героя України (посмертно) тернополянину Тарасу Леню

747

На сайті Президента України відкрили петицію для присвоєння звання Героя України (посмертно) Леню Тарасу Івановичу (2000-2022), командиру 2 штурмового взводу 3 роти 108 огшб 10 ОГШБр “Едельвейс”. Він загинув у березні 2022 р. , захищаючи Київщину.

Лень Тарас Іванович народився 19 липня 2000 року. Навчався в Коропці у військовому ліцеї, а після закінчення вступив до Академії сухопутних військ ім. Сагайдачного. Він завжди мріяв стати військовим — як його батько.  Академію  він закінчив у 2021 і за розподілом потрапив до 10 окремої гірсько-штурмової бригади.  Протягом 6 місяців  Тарас брав участь в ООС, захищав Україну під Зайцево.

З початком повномасштабного вторгнення підрозділ одним з перших виїхав на Київщину. На початку березня зв’язок з хлопцем зник. Через кілька днів дав про себе знати, надіславши рідним “смайлика”. Після того зв’язок з ним обірвався назавжди.

Тарас загинув 11 березня 2022 р. у Вар’ївську на Київщині від авіанальоту. Тіло військового виявили аж на Житомирщині у вересні 2022 року.

Був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст. (посмертно). Його згадали у книзі письменника П.Я. Смовжа “Фрагменти Української Незламності”.

Ознайомитися з текстом петиції і підписати можна ТУТ.