Головна освіта Навчальний рік у Тернопільських школах розпочнеться 1 вересня

Навчальний рік у Тернопільських школах розпочнеться 1 вересня

314

vlcsnap-2014-07-29-15h15m48s173Навчальний рік у Тернопільських школах розпочнеться 1 вересня. Чутки про те, що школярі області підуть до школи з середини серпня, аби зекономити на газі, який Україні тепер надто дорого обходиться, спростовують в департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА.  Можливо, кажуть чиновники від освіти, діти ходитимуть до школи і по суботах. Також планують скоротити осінні та весняні канікули, а зимові триватимуть близько півтора місяця.

– Чому взагалі така розмова була про зміну навчального року. Оскільки Російська федерація припинила самопостачання газу на території України, є велика ймовірність того, що опалювальний сезон буде під великим знаком питання. І для того, щоб забезпечити структуру навчального року, розробляються різні плани і прогнози, – пояснює директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

В законі про середню освіту чітко написано: навчання в школах розпочинається з Дня знань – 1 вересня. Відтак, будь-які чутки та домисли про перенесення навчального року в тернопільських школах, є безпідставними, кажуть в департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА. Внести зміни до закону може лише Верховна рада.

– В даному випадку ми поки що тільки відштовхуємося від 1 вересня, але можемо очікувати того, що навчання може проводитися по суботах, будуть скорочені весняні і осінні канікули. Але, одночасно, в зимовий період канікули напевно досягнуть півтора місяця. З іншої сторони може продовжитися навчання до 15 червня, з тим, аби зекономити на паливі, – говорить Любомир Крупа.

Розпочати навчання з середини серпня нереально, каже Любомир Крупа. Якщо тернопільські школи до роботи майже готові, то в селах ситуація гірша.

– Інша справа по селах, по містечках, де вони повністю залежні від влади. Наприклад, є дуже маленька кількість дітей, які вчаться і батьківський комітет не може своїми силами проводити ті ремонти і заходи для і підготовки навчального закладу. Тому цей процес затягується навіть на другу половину серпня. Таким чином школа не готова і ми не можемо вийти з такою ініціативою, щоб розпочати навчання швидше, – каже Любомир Крупа.

Наразі в школах гаряча пора, тривають об’їзди, під час яких перевіряють готовність навчальних закладів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here