додому суспільство Народне віче знову провели у Тернополі у неділю, 9 лютого.

Народне віче знову провели у Тернополі у неділю, 9 лютого.

599

Народне віче знову провели у Тернополі у неділю, 9 лютого. Послухати громадських активістів прийшли біля пам'ятника Степану Бандері. На віче зібралися люди переважно старшого віку, значно менше було молоді і людей середнього віку. Про досягнення, план дій, період "затишшя" і переговори між владою та опозицією розповіли народні обранці.

У період "затишшя" депутат Тернопільської облради Степан Барна радить громадським активістам не розслаблятися, а вирушати на Київ.

-Ми сьогодні, як ніколи, повинні ставити питання про повернення до Конституції 2004 року, яка розширить повноваження Верховної Ради і  обмежить диктаторські повноваження президента Януковича. Ми маємо діяти. І дія ця означає – їхати у Київ. Ми кілька днів у тижні маємо проводити в Києві для того, щоб відстояти наш вибір. Барикади там. Там і боротьба. Туди маємо їхати і відстоювати нашу демократію.

Вже два з половиною місяці в країні тривають протести. Люди докладають стільки зусиль недаремно, вважає народий депутат Олексій Кайда. Досягнення вже є:

– Жодного поступлення влади зі сторони опозиції немає. А ми зараз добилися того, що Азаров змушений був подати у відставку, а Янукович прийняти цю відставку. Ми домоглися того, що були відмінені ті диктаторські закони 16 січня, ухвалення яких знову ж таки підняло хвилю боротьби.

Тернополяни кажуть, від протестів не втомилися і на віче будуть приходити і далі.

– Якщо люди в Києві не втомилися стояти вже три місяці, то тут за одну годину втомитися це, – каже тернополянка Наталя.

– Я би ходила день і ніч, тільки щоб було добре, – переконує Марія Михайлівна. – Всьо за нас щоб було, за Україну.

Київський майдан має відчувати надійний тил – на місцях, вважає Марія Чашка:

 – Найважливіша наша мета сьогодні – це показати людям, що боротьба ще не закінчилася. Вона триває. І, можливо, тільки тепер   буде набирати більшого масштабу. Бо як тільки люди починають заспокоюватись, починають більше сидіти вдома перед телевізорами, то влада відразу розуміє це як крок назад народу. Цього не можна допустити.

Долучитися до акцій протесту можуть тепер і люди, які не мають змоги виходити на акції протесту. Усім, хто підтримує вимоги майдану, на дерево потрібно почепити стрічку, пояснює Марія Чашка:

– Ми розпочинаємо акцію тут, але закликаємо усіх, хто підтримує вимоги майдану на дерева чіпати всюди по місту, по області різнокольорові стрічки, а зрештою і по всій Україні. Ці стрічки будуть виявом підтримки майдану.