додому духовність Найбільша в Україні Різдвяна шопка знаходиться у Тернополі

Найбільша в Україні Різдвяна шопка знаходиться у Тернополі

2735

У передсвяткових клопотах Тернопільщина знову вражає Україну. Більше 40 метрів в ширину та 27 у висоту – такі розміри найбільшої в Україні Різдвяної шопки, яка знаходиться у церкві Святого Апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого у Тернополі. Подивитися на Різдвяне диво приходить чимало людей. І зробити це можна буде до 15 лютого.

Масштаби Різдвяного дива – шопки у церкві Святого Апостола Петра на вулиці Володимира Великого у Тернополі – вражають. Тут ціле селище на пагорбах із хатами, храмом, людьми та різними птахами і звірятами. Дивує безліч рухомих елементів – віл та віслюк у шопці кивають головами, янголи рубають колоду, їздить потяг та канатна дорога, плаває корабель. Оскільки у церкві служать представники чину Францисканців, у композиції представлений святий Франциск, який б’є у дзвін.

Цього року в шопці додали нові персонажі. Тепер, крім царів, новонародженому дитятку Ісусику вклоняються також Святий Франциск, Клара, отець Піо, Святий Антоній. Змінили й місце знаходження Пресвятої родини, Діва Марія, Йосип та Ісусик тепер знаходяться не вгорі, а нижче, ближче до людей.

Отець Пантелеймон, священик храму св. апостола Петра: "Коли Господь народжується у Вифлиємі, в бідній стаєнці, Він стає ближче до всіх людей. І не важливо чи ти бідний чи багатий. До Нього приходять і приносять дари як багаті царі, так і бідні пастушки. На ці свята Господь стає ближчим до людей. І ми закликаємо, щоб люди не забували приступати до Святого Причася, Сповіді, бо в такий спосіб людина стає ближче до Господа".

Як людина народжується і росте, так і Різдвяна шопка у церкві Святого Апостола Петра щороку більшає.  Аби змонтувати різдвяне диво, цього року знадобився тиждень.

Отець Пантелеймон, священик храму св. апостола Петра: "Висота цього року незмінна, вже нема куди – 27 метрів.Висота приблизно 41 – 41,5 метри, тут так само дуже нема куди розширятися. Далі ми плануємо робити об'ємнішу шопку, ширшу, але то вже буде наступного року".

Ірина та Зорянчик: "Малий постійно взахваті від шопки і кожного року з'являється щось нове, кожного року міняють місцями, тобто канатна дорога то тут, то там. Дітям дуже подобається і мені також. Настрій зразу змінюється, зразу чується той дух свята, ця декорація додає позитиву".

Атмосфера Різдвяного вертепу допомогає кожній людині наблизитися до того місця, де народився Ісус, відчути велику радість народження Спасителя. Тоді людське серце, сповнене миром та спокоєм, стає наче духовним Вертепом, тими яселками, де Мати Божа на Різдво покладе Ісуса.

Стоятиме унікальна шопка у храмі апостола Петра на вулиці Володимира Великого у Тернополі аж до Стрітеня,  до 15 лютого.

попередня статтяСмолоскипна хода відбулась у Тернополі
наступна статтяЗ Різдвом Христовим!