Головна Новини На Тернопільщині завершуються жнива

На Тернопільщині завершуються жнива

318

vlcsnap-2015-08-06-14h39m25s145На Тернопільщині завершуються жнива. В департаменті агропромрозвитку Тернопільської облдержадміністрації результатами задоволені. Попри спеку і подорожчання міндобрив та пального врожайність перевищує минулорічну на 5%. Збільшилася цьогоріч кількість продовольчого зерна. Його вистачить і собі і на продаж. На полях сільгосппідприємства у Теребовлянському районі побувала Галина Мацейків.

5 700 га землі, засіяних пшеницею, житом, ріпаком, соєю, кукурудзою, соняшником – такі площі господарства у Новій Могильниці, Ласківцях і Хмелівці Теребовлянського району. Жнива розпочали зі збирання озимого ячменю, перейшли на ріпак, уже молотять пшеницю. Кажуть, урожай виправдав надії. Особливо задоволені віддачею пшениці. Зерно високої якості – третього та четвертого класу.

– Урожай на рівні минулого року. Озимий ячмінь дав по 70 ц з га, ріпак – 50-60 ц з га. Пшениця дає від70 до 80 з га. Лишилося гектарів 200 пшениці і 400 га ярого ячменю, – говорить агроном Микола Ліщак.

Голова Теребовлянської райдержадміністрації оглядає техніку. Переконаний, що саме вона допомогла зібрати урожай вчасно. Цього року в господарстві оновили машинно-тракторний парк, залучають техніку і з сусідніх районів.

– Цей процес він такий безперервний. Господарство забезпечене сучасною технікою. По швидкості збирання досить такий мобільний. Знову ж таки у нього є техніка, яка буде зразу орати під посів для урожаю, – каже голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа.

Директор агропідприємств, до одного з яких належать і поля поблизу Нової Могильниці, насамперед вдячний людям. Запевняє: хлібороби віддають усі сили на результат. Недоспані ночі, ненормований робочий день, акуратність і справність для механізаторів, комбайнерів, водіїв у час жнив – річ звична, бо добре знають, що їх праця є вкрай необхідною. Про турботи і мрії людей села у жнивну пору дивіться у програмі Галини Мацейків “Сільський календар” незабаром на каналі TV-4.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here