додому Головні На Тернопільщині відбудеться Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів

На Тернопільщині відбудеться Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів

627

vlcsnap-2014-11-05-16h30m35s99На Тернопільщині відбудеться Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів. Триватиме він з 14 до 16 листопада на території навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина». Захід проводять з ініціативи громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі берети». Заповнити анкету для участі у вишколі можна до 12 листопада.

Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів відбудеться на Тернопільщині 14-16 листопада. Участь у вишколі можуть взяти лікарі та фельдшери (основною вимогою є наявність тактичних захисних окулярів, твердого головного убору та по можливості екіпірування). Організатори забезпечують транспортування до місця проведення заходу, проживання та харчування на період його проведення. Витрати за проїзд відшкодовують при пред’явленні квитків. Участь у вишколі безкоштовна. Анкети приймають до 18:00 години 12 листопада.

– В соцмережах є сторінка “Білих Беретів”, на ній є посилання на форму заповнення. Заповнюючи цю форму, люди вказують свій фах і там є інформація детальніша про повернення коштів за дорогу, про те, що ми беремо на себе харчування, беремо на себе проживання цих людей. Участь у вишколі безкоштовна, – пояснює голова громадської організації “Медичний загін спецпризначення “Білі берети” Андрій Салгорник.

Тактична медицина має мало спільного зі звичайною – цивільною. Способи надання допомоги в умовах війни, методи, а особливо терміни, кардинально відрізняються від того, що медики роблять щодня, каже член громадської організації “Медичний загін спецпризначення “Білі берети” Юрій Свідерський.


– Тактична медицина вчить нас в першу чергу правильно розбиратися в кожному конкретному моменті, вирішувати чи в даний момент найдоцільнішим є саме надання допомоги чи все таки варто сконцентруватися на евакуації. А якщо на евакуації, то як її грамотно провести, аби не втратити під час самої евакуації частину бійців поранених або вбитих. Взагалі є величезна кількість нюансів. Особливість тактичної медицини є те, що в ній більше війни, а менше медицини, відповідно це те, чого ми плануємо вчити наших звичайних цивільних медиків, щоб вони змогли за їх бажанням ефективно працювати в зоні військових дій.

До участі у вишколі вже зголосилися медики зі Львова, Києва, Полтави, Черкас та інших міст.