Головна Головні На Тернопільщині триває підрахунок голосів на місцевих виборах

На Тернопільщині триває підрахунок голосів на місцевих виборах

443

vlcsnap-2015-10-26-16h44m01s157Триває підсумування волевиявлення тернополян на місцевих виборах. Ще до обіду 26 жовтня жодного протоколу із округів області Тернопільська обласна виборча комісія не отримала. Тим часом робота із підрахунку голосів кипіла у районних виборчих комісіях та зокрема в Тернопільській міській виборчій комісії, де починаючи із 24-ї години почала утворюватися черга із представників виборчих округів Тернополя, охочих здати протоколи та бюлетені. Нарікають на недосконалість нового виборчого законодавства, який суттєво затягнув процеси підрахунку.

А от які офіційні результати цьогорічних місцевих виборів, ані Тернопільська обласна, ані міська виборчі комісії поки не повідомляють. За результатами опрацювання  87,5% бюлетенів до обласної ради продовжує лідирувати Блок Петра Порошенка. Його результат 25, 02 %. На другому місці тримається «Свобода» – 17,4%. Третє – «Батьківщина» – 13,4%. Саме ці три партії впевнено подолали 10 % і будуть впливати на рішення обласної ради.

Партія «Самопоміч» має поки що 8, 6 %, радикали Ляшка – 7, 4 %, «Народний контроль» –  6,3%, «Громадянська позиція» – 5, 5 %. На межі проходження партія «Укроп» – 4, 7 %. За результатами екзит-полів до Тернопільської міської ради проходять “Свобода” – 34, 4, Самопоміч -14,1, Блок Лпетра Порошенка – 12,7, Громадянська позиція – 8, 6, Народний контроль – 6, 7, “Батьківщина” – 5,5,близька до прохідного бар’єра – партія Укроп – 4,3. Результати екзит-полів на міського голову Тернополя. Лідирує Сергій Надал- майже 60%, у Тараса Пастуха – 11, 8, Петро ландяк – 10, 4,Михайло Ратушняк – 7, 4.

До Тернопільської міської виборчої комісії із округів Тернополя почали привозити пораховані бюлетені та протоколи із вказаними результатами починаючи із 24 години 25 жовтня. Відтоді в приміщенні Березолю, де працює комісія, утворилася черга із представників виборчих дільниць, які привезли свої підрахунки.

– Декілька разів перераховували, рахували десь до четвертої чи до п’ятої. Поки ми упакували, завершили, записали протоколи, ну, сюди ми приїхали напевне шоста, ну, вже десь годин шість тут сидимо і так по списку черги, ми бачимо, що напевно що годин шість прийдеться сидіти, – розповідає голова 127 виборчої дільниці у Тернополі Ігор Карачко.

Тернопільська міська виборча комісія працює безперервно, до обіду 26 жовтня тут прийняли понад 50 протоколів та залишалося ще більше 30. Часу, аби щось прокоментувати, у учасників комісії не було. Не надали також і поточних підсумків волевиявлення виборців у Тернополі. Вдалося лише дізнатися, що не рідко в оформленні результатів, відображених у протоколах траплялися помилки, що також затягує процес підрахунку голосів. Нарікають також на брак людей для швидшої роботи. Тим часом у Тернопільській обласній виборчій комісії, яка чекає на протоколи із виборчих округів Тернополя й області, було спокійно, бо сюди підсумки голосування на Тернопільщині звозити ще й не почали.

– Очевидно, що в районних виборчих комісіях та міських виборчих комісіях ще відбувається підрахунок голосів, деякі територіальні комісії до нас телефонували, що ще не всі дільниці їм привезли результати. В принципі так і очікувалося. За законом терміни про встановлення результатів виборів 10 днів. Тобто до 4 листопада включно. І тоді ще + 5 днів на офіційне оголошення результатів, – каже  голова Тернопільської обласної виборчої комісії Галина Щигельська.

Втім водночас у виборчих комісіях сподіваються, що процес підрахунку голосів на Тернопільщині так довго не затягнеться.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here