додому Головні На Тернопільщині розпочинає працювати проект “Тернопільське Придністер’я”

На Тернопільщині розпочинає працювати проект “Тернопільське Придністер’я”

1062

Тернопільщина стала третьою областю, де розпочинає працювати проект «Тернопільське Придністер’я», що спрямований на розвиток Зелених Шляхів. Подібні проекти вже успішно реалізуються у Київській та Рівненській областях. Презентація проекту відбулася сьогодні в обласній державній адміністрації. Його представили громадськості експерти-розробники.

Проект із робочою назвою “Тернопільське Придністер’я” спрямований на розвиток Зелених Шляхів. Ініціатива має на меті впровадження європейської моделі розвитку туристичних територій. Пілотні проекти із їх створення реалізовуватимуть у Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому, Монастириському та Чортківському районах. Попередньо проговорена також можливість співпраці із сусідніми областями, через які також протікає Дністер.

– Цей проект мав би охопити ті райони, котрі безпосередньо межують з Дністром – це Монастириський район, Заліщицький, Борщівський, котрі безпосередньо стикаються і вважають за потрібне і мають бажання розвиватися в плані туризму, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Стратегія розвитку туризму Зелених Шляхів «Тернопільське Придністер’я» розроблена на 5 років. Готуючи документ, фахівці опирались на стратегію розвитку туризму Південних регіонів Тернопільщини. Враховували наявність ресурсів для туристичного розвитку, доступність і комунікації, інфраструктуру. Проект пропонує розвиток території 5-ти районів, прилеглих до Дністра, створення туристичних продуктів, визначення необхідної для них інфраструктури.

– Водний туризм, який є найголовнішим на даній території, спелеотуризм, який є другим за важливістю, велотуризм, який не розвинутий ще, але має величезний потенціал. Пішохідний туризм, кінний туризм, парапланеризм, дельтапланеризм і рибальство, – говорить голова Української асоціації екологічного та активного туризму Сергій Підмогильний.

Одним із найперспективніших видів туризму на Тернопільщині може стати рекреаційний та оздоровчий.

– Ті можливості, які дає природа для стаціонарного відпочинку, оздоровчих різних видів. Зараз популярна в міських жителів тема йоги, медитації. В Україні дуже мало пропозицій виїзних місць для цього, а Дністровський каньйон якраз дуже хороший, тому що одна з головних природних цінностей – це ландшафти на даній території, – каже Сергій Підмогильний.

Стратегія розвитку тернопільського Придністер’я спрямована на те, аби це вони стало перлиною не лише Тернопілля, а й України. Місцем, куди охоче їхатимуть туристи. Для цього, наголошує влада області, необхідна розвинута інфраструктура. У її покращенні готові сприяти.

– Ми готові за рахунок коштів, які в нас передбачені на розвиток місцевих доріг, а це майже 315 мільйонів гривень, частину коштів спрямовувати на будівництво доріг в напрямку туристично привабливих місць, – стверджує Степан Барна.

Також Степан Барна зазначив, що готовий фінансувати за гроші фонду регіонального розвитку проекти, які дадуть можливість залучати туристів на Тернопільщину.