додому Головні На Тернопільщині реорганізують ще дві лікарні: які і що це значить

На Тернопільщині реорганізують ще дві лікарні: які і що це значить

521
Ще дві лікарні реорганізують на Тернопільщині. Відповідне рішення прийняли народні обранці нашого краю на черговій сесії обласної ради 30 листопада. Так, Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації та медзаклад “Хоспіс” у Плотичі приєднають до Тернопільської обласної клінічної лікарні. У Департаменті охорони здоров’я кажуть, такі зміни покращать якість і кількість надання медичних послуг. Зокрема, в напрямку реабілітації. Більше про це далі.
До Тернопільської обласної клінічної лікарні приєднають ще дві установи. Мова йде про Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації та медзаклад “Хоспіс” у Плотичі . Відповідне рішення прийняли народні обранці нашого краю 30 листопада на сьомій сесії сьомого скликання обласної ради.

Два медзаклади приєднуються до обласної клінічної лікарні у вигляді філій. У департаменті охорони здоров’я кажуть, це дозволить покращити якість та кількість надання фахової допомоги.

Ольга Ярмоленко, директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА, коментує: “В обласній клінічній лікарні реабілітація надається гостра і по палатах. А розгорнути десь відділення реабілітації таке на 60-90 ліжок немає можливості”.

Унаслідок такого об’єднання усі робочі місця будуть збережені. Також у медзакладах нашого краю створять наглядові ради для захисту прав пацієнтів і медиків, а також для прозорості діяльності керівників лікарень. До таких рад залучатимуть представників громадськості.

Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради, додає: “Ми дали сьогодні старт цим наглядовим радам. Є рішення. Буде утворена конкурсна комісія. Усі громадські активісти, громадські організації з медичним нахилом, тому що там громадська організація має мати досвід роботи не менше, як 5 років, фахівці галузі медицини, щоб подавалися і брали участь для того, щоб потрапити в наглядову раду”.

Наглядові ради створять у тих лікарнях, що надають спеціалізовану медичну допомогу та мають укладені контракти з Національною службою здоров’я України.