додому Новини На Тернопільщині податкова налагоджує діалог з аграріями

На Тернопільщині податкова налагоджує діалог з аграріями

486

Частка сільськогосподарських підприємств Тернопільщини в загальному валовому продукті області складає близько 20%. Державна податкова служба в Тернопільській області провела нараду з представниками аграрних підприємств Тернопілля, під час якої обговорили ряд важливих та актуальних питань, що турбують працівників аграрного сектору та можливі шляхи їх вирішення.

Тернопільщина – аграрна область, тому вагоме місце у сплаті податку на доходи фізичних осіб, орендної плати за землю, земельного податку, тобто у наповненні місцевих бюджетів займають саме аграрні підприємства. Аби обговорити актуальні проблеми, що турбують аграріїв, Державна податкова служба в Тернопільській області провела нараду, на яку запросила  більше 40 представників аграрних підприємств Тернопільщини, які сплачують найбільше податків у сфері сільського господарства, мають в обробітку значні площі землі та велику кількість працівників.

– ДПС в Тернопільській області вирішено провести нараду з найбільш визначальними, найбільшими нашими виробниками сільськогосподарської продукції щодо наявних моментів, ризиків в оподаткуванні їх, провести бесіду щодо спільної роботи, в тому числі і сплати податків, і здійснення певних внутрішніх інвестицій в структуру регіону, в розвиток благополуччя наших людей, підвищення заробітної плати, в сплату податків до місцевого бюджету, – розповідає перший заступник голови ДПС у Тернопільській області Олександр Конончук.

На нараді обговорили питання, що стосуються податку на доходи фізичних осіб, особливостей сплати податків від операцій з оренди земельних паїв, використання аграріями області незареєстрованих земель, пільгових режимів оподаткування.

– Пільговий режим оподаткування передбачає використання певних видів господарської діяльності по спецрежиму оподаткування. Вони визначені у статті 209 17, хочу зазначити, що це тільки виключний перелік, який зазначений у статті 209 17 можливо використовувати у спецрежимі оподаткування. Всі інші види діяльності, які Ви здійснюєте і які не прописані в спеціальному свідоцтві спецрежиму оподаткування, Ви повинні відображати у загальній декларації, – каже начальник управління оподаткування юридичних осіб ДПС у Тернопільській області Сергій Господарик.

На Тернопільщині є близько 800 платників податків в аграрній сфері. Аби налагодити діалог зі всіма, Державна податкова служба в Тернопільській області проводитиме такі наради в кожному районі області.