додому суспільство На Тернопільщині почастішали аварії з вини пішоходів

На Тернопільщині почастішали аварії з вини пішоходів

474

Людська безпечність та неуважність завдає чимало клопоту працівникам ДАІ. Останнім часом на Тернопільщині почастішали аварії з вини пішоходів. Економлячи час, пішоходи знаходять зручне місце для того, щоб перейти дорогу, часто не задумуючись, що ризикують власним життям. Операція "Пішохід", яку проводили інспектори ДАІ, завершилась, проте її результати невтішні: складено 160 протоколів про порушення правил дорожнього руху пішоходами, а за участі пішоходів трапилось три дорожньо-транспортних пригоди.

У багатьох місцях Тернополя встановлені неписані закони для пішоходів, розповідає Василь Барановський. Люди переходять дорогу не там де безпечно, а там де зручно. ДАІ вкотре нагадує пішоходам, які "полюбляють" несподівано вийти на проїжджу частину: автомобіль не може миттєво зупинитися. Для того, щоб досвідчений водій, побачивши перешкоду на дорозі, зміг відреагувати на неї, йому необхідно близько однієї секунди, за цей час автомобіль, що рухається зі швидкістю 60 км/год, проїде 16 метрів після натискання на педаль гальма. Відтак, наїзд на пішохода неминучий.  

– З метою приверненя уваги суспільства до проблем забезпечення безпеки пішоходів, проводяться заходи під назвою "Мотоцикліст" та "Пішохід". Зараз, особливо в літній період здійснюєтьсмя порушення правил пішоходами, а саме це перехід вулиці в невстановленому місці поза межами пішоходних переходів. Внаслідок цього трапляються наїзди на них, – розповідає інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області Василь Барановський.

Головна мета операції "Пішохід", розповідає Василь Барановський, привчити пішоходів дотримуватись правил дорожнього руху. А саме переходити проїжджу частину тільки у відведених місцях з дотриманням правил особистої безпеки. Не менш важливим є також і надання водіями переваги у русі пішоходам, це стосується і пішохідних переходів і регульованих перехресть. Щоб уникнути трагедії на дорозі, працівники Державтоінспекції Тернопільщини закликають як водіїв, так і пішоходів, бути обережними та дотримуватися Правил дорожнього руху.