додому надзвичайне На Тернопільщині одна людина загинула і двоє у лікарні через отруєння чадним...

На Тернопільщині одна людина загинула і двоє у лікарні через отруєння чадним газом

568

Двоє дітей потрапили до лікарні, а одна людина загинула через отруєння чадним газом. Така статистика рятувальників за два дні. 20 травня у Чугаях Кременецького району загинув чоловік, ймовірна причина – отруєння чадним газом під час паління в ліжку. Інший випадок, внаслідок якого потерпіло двоє дітей, трапився у селі Зелена Бучацького району. Діти живі, наразі знаходяться у реанімаційному відділенні лікарні, попередня причина – отруєння газовими викидами дизельного електрогенератора в приватному будинку.

Отруєння чадним газом найчастіше трапляються восени на початку опалювального сезону, однак реєструють їх рятувальники і впродовж року. Останній трагічний випадок на Тернопільщині, розповідає Ірина Крупа, трапився 20 травня у селі Чугаї Кременецького району.

– У власному будинку виявлено загиблим місцевого мешканця 1956 року народження, ймовірна причина смерті – через те, що чоловік палив у ліжку, отруївся чадним газом від тління матрацу. Точну причину смерті встановлять після проведення судово-медичної експертизи, – каже помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області Ірина Крупа.

21 травня у селі Зелена Бучацького району двоє дітей 10 і 15 років через отруєння викидами дизельного електрогенератора в будинку потрапили до реанімації.

– Газ потрапив до дитячої кімнати будинку з цокольного поверху, де дорослі встановили елекрогенератор, бо на той час в селі не було електроенергії. Двоє дітей потрапили до реанімаційного відділення Бучацької районної лікарні з діагнозом "Гостре інгаляційне отруєння чадним газом, – розповіла Ірина Крупа.

Рятувальники закликають мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки і нагадують: при отруєнні чадним газом треба найперше винести постраждалого на свіже повітря. Якщо він при свідомості, дати багато пити, якщо ж людина не дихає, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця і викликати швидку допомогу.