додому суспільство На Тернопільщині до середини червня заборонили ловити раків

На Тернопільщині до середини червня заборонили ловити раків

443

На Тернопільщині до середини червня заборонили ловити раків, поки вони виношують ікру. Річкові раки – цінні харчові безхребетні, пояснюють фахівці. Екологічна ж цінність їх у тому, що поїдаючи личинок жуків, хворих і померлих тварин, вони запобігають розвитку інфекцій та гниттю у водоймі. Значної шкоди ракам завдає саме браконьєрський вилов.

В Україні та на Тернопільщині зокрема, ловити раків під час виношування ікри цього року заборонили вперше, кажуть в Тернопільрибоохороні.  Пояснюють це зменшенням їх популяції.

Андрій Об'єщик, начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони: "Ми звернулися в наукову організацію, що в даний період зараз якраз рак виношує ікру. Ми до цього ніколи такого не робили, бо була популяція велика, але зараз в зв'язку з тим, що критична ситуація встановили таку заборону".

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "В нас зараз йде дуже велике зменшення не тільки в нашій області, а й по всій Україні, зменшення водних біоресурсів, тому з метою відтворення їх в природніх водоймах і збереження популяцій видали такий наказ, щоб вони виносили ікру".

За незаконний вилов раків передбачений штраф, попереджають в Тернопільрибоохороні.

Андрій Об'єщик, начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони: "За кожен рак поштучно буде рахуватися 25 гривень 50 копійок, кожен раз поштучно. Що забороняється: сітками ловити, забороняється от зараз під час заборони через нерест ловити, а також забороняється в темну пору доби з підсвічуванням навіть руками також не можна ловити".

Наказ про заборону вилову раків на водоймах Тернопільщини діятиме до середини червня.