додому Головні На строкову військову службу з Тернопільщини призвуть до 600 людей

На строкову військову службу з Тернопільщини призвуть до 600 людей

1018

vlcsnap-2015-03-23-17h53m50s134На строкову військову службу з Тернопільщини призвуть до 600 людей. Весняний призов на строкову військову службу почнеться 1 квітня. У зону антитерористичної операції солдатів строковиків обіцяють не направляти.

Призов на строкову службу в збройних силах й інших військових формуваннях цьогоріч поновлено Указом Президента України. Порівнюючи з попередніми призовами межа призовногой віку виросла до 27 років (раніше було 25). До військкоматів призовників починають кликати від 18 років, втім на службу відправлять лише тих, хто старший двадцяти. Молодшим після проходження комісії надаватимуть відстрочки. Зросла й тривалість служби. Призовники із вищою освітою, які здобули кваліфікаційний рівень магістра, служитимуть впродовж року, а не 9 місяців, як раніше. Інші будуть служити півтора року. Під час весняного призову, який почнеться офіційно 1 квітня, з Тернопільщини планують призвати до 600 людей.

– Будуть служити вони на теренах тільки України, але не тільки західної, але й на східну Україну будуть також відправлятися. В тому числі Одеса, Харків, але разом з тим є і військові частини, які базуються в нас на теренах західної України – це Львівщина, Івано-Франківщина, – розповідає начальник відділу комплектування та призову, заступник Тернопільського обласного військового комісара Олег Денисюк.

– Військовослужбовці строкової служби, ми вже на попередньому брифінгу це доводили, не будуть відправлятись в зону антитерористичної операції, тобто будуть проходити службу в тих базових військових частинах, куда вони будуть призвані, або після навчальних підрозділів будуть відправлятися в базові військові частини, однозначно там де не проводятьтся бойові дії, – каже  Тернопільський обласний військовий комісар Володимир Катинський.

В Тернопільській області перше відправлення на строкову службу планується на 15 квітня. У неї потрапить 58 хлопців, 10 із них служитимуть у Золочеві, 22 в Києві та 26 чоловіків поїдуть у Запоріжжя. Останні новобранці весняного призову підуть на службу 21 травня. Крім того запрошують людей на контрактну службу. Зокрема служити за контрактом пропонують у відновленій в Тернополі артилерійській бригаді. Триває також мобілізація, план якої в області виконали поки на 60%.