додому Новини На ринках Тернополя починають дешевшати овочі та фрукти

На ринках Тернополя починають дешевшати овочі та фрукти

535

Надворі потепліло, а на ринках Тернополя вже починають дешевшати овочі та фрукти. Правда, не усі. Наприклад, продукти борщового набору нещодавно навіть зросли у ціні. А от помідори, перець та огірки на кілька гривень подешевшали. Це продавці пояснюють тим, що вже не доводиться платити за імпорт, адже овочі почали закуповувати на українських ринках.

Кожного сезону попит на ті чи інші фрукти різний. Якщо, наприклад, взимку найбільшою популярністю користувались цитрусові – мандарин, апельсин, лимон та грейпфрут, а також банани, то зараз смаки тернополян змінились. Люди частіше купують яблука, а що стосується овочів, то беруть те, на що розпочинається сезон.

Пані Оксана, продавець овочів та фруктів: "Ну починаєтья сезон зараз на редиску, на огірок зараз сезон йде, цибуля зелена. Люди хочуть зеленини, шось таке. І це наша продукція вже поступає з Закарпаття, з теплиць. То таке саме більше ходове і перше, що люди вже так почали купляти".

Огірки-корнішони на центральному ринку продають по 25 гривень за кілограм, за стільки ж редиски просять 18 гривень, а якщо це пучок, то 7. Ціни, поки-що, "кусаються", визнають продавці, але все-таки товар вже дешевший, ніж взимку.

Пані Оксана, продавець овочів та фруктів: "Бо тому шо то йшов товар з-за кордону і то йшла Іспанія, Турція – огірки, помідори. Ви самі знаєте, шо то всьо дорога, воно коштує гроші. А це вже наша продукція і дешевіє, бо якщо наприклад дорогий товар буде, то збуту не буде, не буде кому купувати і вони змушені будуть просто скинути ціну".

ЧИТАТИ ЩЕ: М'ясо на ринку подешевшало, але перед Пасхою може подорожчати, не виключають продавці

Поки що кілограм перцю вартує 35 гривень, а кілограм помідорів – 25. Огірки, залежно від їх сорту і місця вирощування на ринку можна купити як за 25, так і за 15 гривень. Ці овочі найбільш ходові, особливо перед святами, кажуть продавці, але запевнити, що до Пасхи вони подешевшяють, на ринку не можуть.

Пані Оксана, продавець овочів та фруктів: "Я би хотіла, щоб було дешевше. То, по-перше, і для покупця була би доступніша ціна і більше купляли би. Бо чим дорожче, тим менший оборот і воно ж менше продається. Ну, будем надіятись на те, що товар буде дешевший, а як воно буде, то час покаже".