додому Головні На покращення інфраструктури громад держава виділила для Тернопільщини понад 140 мільйонів гривень

На покращення інфраструктури громад держава виділила для Тернопільщини понад 140 мільйонів гривень

452

vlcsnap-2016-07-14-15h52m26s382Половину інфраструктурних проектів, які планують втілити об’єднані територіальні громади Тернопільщини, вже затвердили усі відповідні інстанції. Деякі громади вже приступили до освоєння грошей на їх реалізацію. Всього на це держава виділили для нашої області понад 140 мільйонів гривень. Чиновники розповідають і про інші позитивні приклади об’єднання громад.

Досягнення об’єднаних територіальних громад, яких у нашій області вже є 26, кажуть чиновники, поки проаналізувати важко, проте деякі результати вже є. Вони існують всього півроку, та згідно із даними аналізу їх діяльності, який провело Міністерство регіонального розвитку України, виявилось, що надходження до бюджетів громад з розрахунку на 1 жителя, порівняно із показниками до об’єднання, зріс по Тернопільщині в середньому у 2,5-3 рази.

– Тому що громади живуть в новій системі законодавства, інша система податкових надходжень, яка дозволяє акумулювати, збільшувати надходження, хто активно працює і скеровувати ці кошти на вирішення питань розвитку самих громад, – розповідає начальник управління містобудування та архітектури ТОДА Володимир Харченко.

На реалізацію інфраструктурних проектів громад держава виділила субвенцію. Для Тернопільщини ця сума складає 141 мільйон 554 тисячі гривень.

– Ці кошти, відповідно до постанови, реалізуються громадами на вирішення питань, в першу чергу, це дороги, це реконструкція, ремонт і переобладнання і переоснащення об’єктів соціальної сфери – це школи, садочки, це ФАПи, це вуличне освітлення, питання водопостачання, каналізування об’єктів, питання очисних споруд, – каже Володимир Харченко.

Існуючі громади області підготували 161 проектну заявку. Половину із них вже погодили обласна державна адміністрація та міністерство регіонального розвитку. Тож громади вже приступили до освоєння грошей та втілення проектів. Кількість громад області цього року планують збільшити, а існуючі 26 – розширити. Пропозиції змін до перспективного плану формування територіальних громад Тернопільської області на період 2016-17 років вже презентували у обласній державній адміністрації. Після його затвердження новостворені громади покриють усю область.