Процес обробки гранітного каменю починається з вибору форми, згодом його ріжуть та полірують, щоб надати бажаного вигляду. Саме такі базові етапи створення виробів з граніту на підприємстві “Кам’яні справи”.
“Беремо камінь із кар’єру, або є такі що привозять заготовки і нарізаємо та повністю всі вироби робимо самі. В нас є устаткування, яке дозволяє нам робити від самих простих виробів до статуй, от повністю статуя людини. Спочатку робимо її з глини, а потім вже втілюємо в камінь,” – розповідає гендиректор ТОВ “Кам’яні справи”.
Генеральний директор підприємства Ярослав Сиванич зазначає, що компанія багато років спеціалізується на виготовленні пам’ятників, але окрім цього робить камІни, сходи, підвіконня, статуї тощо. Замовлення до компанії надходять з різних куточків України.
“Клієнти, коли приходять до нас, то ми спочатку виробляємо 3D-макет. В нас є спеціалісти, в нас є обладнання, виготовляємо повністю проект з розмірами зі всім. Узгоджуємо все з клієнтом, погоджуємо усі художні роботи і після того передається хлопцям на виробництво,” – розповів Ярослав Сиванич.
Гендиректор розповідає, що у них на виробництві представлений широкий асортимент каменів як імпортних, так і українського походження. Ціни на матеріали залежать від виробника та якості. Український граніт, зазвичай, доступніший за ціною, тоді як імпортний – може мати вищу вартість через ексклюзивність.
Створення замовлення може зайняти від шести місяців до трьох років, залежно від складності виробу та вимог замовника, зазначає Ярослав Сиванич. Наразі на підприємстві почали також заготовляти верстати для обробки каменю, які використовують як для власних потреб, так і на продаж.