додому Головні На Підгаєччині люди проти демонтажу радянського пам’ятника

На Підгаєччині люди проти демонтажу радянського пам’ятника

572
На Підгаєччині, у Завалівському старостинському окрузі, 23 були консультації з громадськістю. Причина – розглядали питання демонтажу монументу радянської доби. 

Йдеться про об’єкт культурної спадщини “Пам’ятник односельчанам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни та від рук українських буржуазних націоналістів”.

Обговорення питання з громадськістю було проведено відповідно до розпорядження міського голови від 14 лютого 2024 року № 25-од.

Жителі Завалівського старостинського округу,  які прийшли на обговорення,  висловили бажання залишити радянську пам’ятку.

За нормами Закону України від 21 березня 2023 року №3005-ІХ “Про засудження пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонії”, до 27 квітня процес з очищення символічного простору від імперської та комуністичної символіки має завершитися.

«За результатами консультації  прийнято рішення продовжити розгляд цього питання шляхом зібрання підписів громадян. Остаточне рішення буде прийнято на черговій сесії міськради із врахуванням думки громадськості», – вказали у Підгаєцькій міській раді.