додому Головні На околиці Перемишля у Польщі вшанували українських військових

На околиці Перемишля у Польщі вшанували українських військових

477

vlcsnap-2016-06-29-16h48m28s318У cелі Пикуличі, що на околиці Перемишля у Польщі, вшанували українських військових. У другу неділю червня українці та переселенці воєнних часів зібралися на місці колишнього польського табору, де сьогодні розташований військовий цвинтар воїнів УГА, УНР та вояків УПА. На тлі сьогоднішньої війни, в якій опинилася Україна, пам’ять про колишніх героїв ще більше об’єднує українців.

Захід розпочався зі святої літургії у Кафедральному соборі УГКЦ святого Івана Хрестителя. Після того під звуки Львівського військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного україно-польська колона рушила до Українського військового цвинтаря в селі Пикуличі. Більшість людей були одягнені у вишиванки, у когось в руках майоріли вітчизняні прапори, а дехто ніс вінок із квітів, щоб покласти його до Меморіалу українським воїнам.

Попри піднесений настрій учасників маршу, атмосферу порушили польські молодики, які намагалися перешкодити процесії. Як повідомляють інтернет ЗМІ, поліція затримала 23 особи, яким пред’явили звинувачення у порушенні права до публічного сповідання релігійного культу. Щодо решти чотирнадцяти осіб ведеться провадження.

На щастя, все закінчилось мирно. Учасники колони не піддалися на провокації і без перешкод добралися до цвинтаря. Там відбулася панахида за понад двома тисячами інтернованих українців, вояків і старшин Армії УНР та полонених вояків УГА, які в результаті жахливих умов утримання та епідемії тифу у 1918–1919 роках померли в таборі біля села Пикуличі, де й поховані на Українському військовому цвинтарі. Вшанували українських військових і представники Тернопільської влади.

– Ми відчували ту єдність навіть через те, що з нами були поляки з польськими прапорами. Поляки також виступали на тих могилах і закликали до єдності до порозуміння, не спекулювати на могилах. Не бути заручниками історії, а творити спільне майбутнє, – говорить заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Українці Польщі занепокоєні ситуацією, як і більшість поляків. Свято української національної пам’яті відзначають щорічно. У цей час до Перемишля приїжджають тисячі людей із багатьох областей України та Польщі. Таким чином вони не тільки висловлюють шану українським героям, а й демонструють єдність і повагу між поляками і українцями.