додому Головні На Чортківщині погасили марку до 111-ї річниці дня народження сестри Степана Бандери:...

На Чортківщині погасили марку до 111-ї річниці дня народження сестри Степана Бандери: його родині хочуть присвятити 12 марок

395

У селі Ягільниця, що на Чортківщині, відбулося спецпогашення марки, приуроченій до 111-ї річниці від дня народження сестри Степана Бандери – Володимирі Бандері-Давидюк. Зазначимо, що 2024-ий рік на Тернопільщині оголосили Роком родини Степана Бандери. Цьогоріч планують презентувати 12 марок, присвячених роду українського політичного діяча.

Ще у 1919 році у парафіяльному будинку у селі Ягільниця, що на Чортківщині, мешкала мати Степана Бандери – Мирослава з дітьми. Сьогодні тут діє катехитична школа. Щосуботи у приміщенні проводять релігійні навчання для дітей.

“Дякую щиро нашим дорогим парафіянам, котрі долучаються своєю працею, своїми коштами, талантами для того, аби парафію розвивати. Щоби діти вчилися, наша історія жила і майбутнє було в цієї парафії”, – розповів місцевий парох отець Олег Ольховецький.

До 111-ї річниці від дня народження сестри Степана Бандери Володимири відбулося спецпогашення унікальної поштової марки та значка. Адже свого часу жінка пережила допити, тортури, розлуку з дітьми, але не зреклася ні рідного брата Степана, ні України.

“Приємно те, що його сестра Володимира – патріот України, вчилася в Ягільницькій школі. І дуже приємно, що сьогодні тут відбулося погашення марки, а ми є учасниками цього”, – зазначив історик та краєзнавець Степан Бубернака.

У приміщенні школи, до якої колись ходила молодша сестра лідера ОУН, облаштували народний музей історії села. Отець Олег, який вже протягом сімнадцяти років служить на парафії, показує, які раритетні речі збереглися до сьогодні.

“Це місце, де зберігалися святі тайни. Зберігалася чаша з хрестом. А це така спеціальна конструкція, котра оберталася, і тут вставлялася монстранція. Ми її наразі не маємо збереженої. Вона виставлялася для того, аби на різні великі події і свята люди могли вшановувати Ісуса Хреста у святих таїнах”, – пояснив отець Олег.

Зазначимо, що на Тернопільщині 2024 р. оголосили роком родини Степана Бандери. Наразі, в області випустили три марки із серії, присвяченої роду українського політичного діяча. Загалом їх планують випустити дванадцять.