додому культура “Мистецтво у час війни” представили у Тернопільському краєзнавчому музеї

“Мистецтво у час війни” представили у Тернопільському краєзнавчому музеї

495

vlcsnap-2014-11-11-13h28m48s252“Мистецтво у час війни” можна побачити у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Там діє виставка місцевого художника Миколи Мамчура та його учнів. Побачити у експозиції можна і світлини, зроблені у зоні АТО.

Мистецтво у час війни – річ необхідна. На цьому наголошує співорганізатор виставки, самооборонівець Юрій Моргун.

– Щоб навіть в умовах військового часу люди тут, в нас на заході,які живуть, в принципі, мирним життям, не забували про те, що в країні йде війна, але і не втрачали духовного свого боку, – пояснює активіст Тернопільської Самооборони Майдану Юрій Моргун.

Людина духовна не перетвориться на таку, якій доля країни буде байдужою. І мистецтво цьому допомагає, воно підтримує та дарує позитив. На виставці – фотографії із зони АТО, тут жодного похмурого обличчя. Світлі та яскраві – картини відомого тернопільського художника Миколи Мамчура та його вихованців із художньої студії “Пікассо”.

– Люди малюють для себе. Мені дуже сподобалось, в нас є така Аліна, вона спочатку коли прийшла, я завше запитую: з якою метою ви хочете вчитись малювати? Ну, щоб знати, яку програму.. Вона сказала дуже гарно і це тепер наше гасло: я хочу малювати, щоб бути щасливою, – пригадує художник Микола Мамчур.

Така студійна творчість – річ поки що не дуже звична в Україні. Проте за кордоном – досить поширена.


– Я багато їздив за кордон і дуже приємно, там і в Франції і в Америці дуже багато працюють в студії люди після роботи йдуть в студію. Причому студії, галереї – працюють допізна, – розповів художник.

Серед вихованців Миколи Мамчура – люди різного віку. Чимало із них малюють на рівні професійних художників. Проте для багатьох учнів студії – ця виставка – перша. Пригадують, як починали та дякують. Виставка “Мистецтво у час війни” діятиме до 18 листопада.