додому надзвичайне Минулої доби МНСники кілька разів виїжджали рятувати людей із снігових заметів

Минулої доби МНСники кілька разів виїжджали рятувати людей із снігових заметів

375

Минулої доби підрозділи ДСНС відбуксирували із снігових заметів 4 рейсових автобуси, 1 автомобіль швидкої допомоги та 3 легкові автомобілі, в яких знаходилось 54 людини.

МНСники радять взимку, при погіршені погодних умов, обмежити пересування, особливо на власному транспорті. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль потрібно встановити двигуном у навітряний бік.

Необхідно періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під заметом. Крім того, автомобіль, який не занесений снігом – гарний орієнтир для пошукової групи. При прогріванні автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не закупорювалась снігом.

Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття. У жодному разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

До яких населених пунктів Тернополя через негоду складно добратись та чи закриті напрямки – згодом у матеріалі Максима Мукомели.