додому суспільство Мобілізуватися та зберігати спокій закликали мешканців Тернопільщини депутати обласної ради

Мобілізуватися та зберігати спокій закликали мешканців Тернопільщини депутати обласної ради

485

Мобілізуватися та зберігати спокій, витримку закликали мешканців Тернопільщини сьогодні депутати обласної ради і прийняли звернення до  виконуючого  обов’язки  Президента  України, Верховної Ради, Кабміну. В якому серед іншого просять активізувати дипломатичну роботу щодо забезпечення державами-гарантами умов Будапештського Меморандуму

– Закликаємо жителів України, особливо наших братів з Півдня і Сходу України, зберігати мир і спокій та не піддаватися на провокації. Закликаємо обласні ради, як найвищі представницькі органи влади на території областей, приймати рішення, які стверджують державний суверенітет та унітарність України. Україна – багатонаціональна держава, де мирно живуть та співіснують понад 100 національностей. За 23 роки незалежності України не зафіксовано жодного конфлікту на етнічному грунті, що свідчить про високу громадянську свідомість та повагу до прав кожної нації, – говорить голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

– Я звертаюся до мешканців Тернопільщии, оскільки вчора відбулося засідання ради національної безпеки і оборони про оголошенння загальної мобілізації, яку проводять військомати, шановні громадяни пора записуватися і ставати в чергу. Україна в небезпеці, ми не закликаємо до зброї вже, але якщо треба буде, то треба буде вставати всім, – каже депутат Тернопільської обласної ради УНП Володимир Гульовський.

– Нема ні лівих, ні правих, є спільна мета- захист української держави. Сьогодні ми повинні обд'єнатися для того щоб захистити Україну, – вважає позафракційний депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

Звернулися депутати також невідкладно призначити керівників місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних структур, у тому числі Тернопільської обласної державної адміністрації. Як згодом стало відомо головою Тернопільської ОДА буде Олег Сиротюк. Це у телефонній розмові підтвердив народний депутат України Олексій Кайда. Він повідомив, що сьогодні Кабмін погодив кандидатуру Олега Сиротюка на посаду очільника Тернопільщини. Тим часом голова обласної ради запевнив, що на Тернопільщині не буде перебоїв енерго-, газо- та водопостачання. У штатному режимі працюватимуть всі державні установи та заклади. Звернувся Василь Хомінець до власників закладів торгівлі та аптек утриматися від підняття цін на продукти першої необхідності та медикаменти.