додому духовність Мешканці Тернопільщини, які страждають від підвищеного тиску, можуть отримати ліки зі знижкою

Мешканці Тернопільщини, які страждають від підвищеного тиску, можуть отримати ліки зі знижкою

356

Мешканці Тернопільщини, які страждають від підвищеного тиску, можуть отримати ліки зі знижкою. В Україні працює програма з часткового відшкодування вартості медикаментів для цієї категорії хворих. Під час реалізації першого етапу проекту ціни на ліки проти гіпертонії знизили в середньому на 20%, залежно від діючої речовини препарату. Сьогодні держава регулює ціни на 7 молекул, це близько 247 найменувань препаратів.

ЧИТАТИ ЩЕ:  У День здоров'я в Тернополі переймались гіпертоніками

Аби придбати ліки від гіпертонії зі знижкою людям потрібно мати відповідний рецепт від лікаря.

Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Сьогодні житель може прийти до лікаря, виписати і отримати рецепт, де буде відмітка, про те, що він підлягає відшкодуванню і людина йде в будь-яку з аптек і в аптеці по здешевлених цінах отримує той чи інший препарат".

Цього року медики Тернопільщини вже виписали рецепти на ліки, які люди з гіпертонічною хворобою можуть отримати зі знижкою, на 82 тисячі гривень. Це, каже Михайло Буртняк, не так і багато, бо в області налічується більше 280 тисяч людей з гіпертонічною хворобою. Минулоріч виявили 18 тисяч нових випадків.

Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "В області доведена субвенція в загальній сумі 4,3 мільйона на відшкодування ліків, які реалізуються хворим на гіпертонію, ми за перший квартал вже відшкодували на 150 тисяч гривень. Так це мала кількість і ми бачимо в тому причину, що мешканці не звертаються до лікарів. Медична галузь готова виписувати рецепти, вони навчені, вміють і проводять це, але без активності людей ми не зможемо цей процес рухати далі".

Щомісяця гіпертоніки Тернопільщини витрачають на медикаменти понад 100 гривень, кажуть фахівці. Наразі в обласному управлінні охорони здоров'я працюють над доступністю медикаментів від гіпертонії зі знижкою для мешканців сіл. Михайло Буртняк пояснює: якщо людина отримала рецепт і її до найближчого районного центру їхати більше 10-15 кілометрів, а знижка на певні препарати не значна, часто вона цей рецепт не реалізовує.

Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Сьогодні є така проблема, що лікарі виписують рецепти, дають їх пацієнтам, а пацієнти їх не реалізовують. Сьогодні 30% рецептів десь губиться. Тому ми поставили перед собою ще одне завдання разом з всією аптечною мережею – це створити доступність реалізації медикаментів, які підлягають відшкодуванню саме за місцем проживання. Зараз ми це відпрацьовуємо по кожному населеному пункті кожного району".