додому Головні Мешканку Тернопільщини Марію Штепу нагородили Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

Мешканку Тернопільщини Марію Штепу нагородили Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

1249

vlcsnap-2016-09-05-17h11m51s930Мешканку Тернопільщини нагородили Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Марія Штепа – уродженка села Ромашівка Чортківського району, учасниця національно-визвольного руху. Почесну нагороду наша землячка отримала згідно з Указом Президента України. Вручив відзнаку голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Нагадаємо, державну нагороду нещодавно отримав ще один мешкагнець Тернопільщини, заступник голови Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Ігор Олещук.

– Я приймаю в щирості цей подарунок. Але це не для мене одної. Це для нас всіх, хто перейшов через тюрми, табори, не зрадив своєї християнської віри, не відступили від присяги “Здобудеш українську державу, або згинеш в боротьбі за неї”, – говорить учасниця національно-визвольного руху Марія Штепа.

Марія Степанівна Штепа ще підлітком брала активну участь в діяльності патріотичної організації «Просвіта». Згодом, працюючи у райфінвідділі села Білобожниця Тернопільської області, була зв’язковою ОУН-УПА під псевдонІмом «Тополя». Вона повідомляла про небезпеку села, де мала бути облава, щоб уникнути нерівних боїв у разі оточення повстанців енкаведистами. Допомагала пораненим повстанцям, діставала ліки.

Арештована 12 грудня 1946 року, витримала страшні тортури, однак не зізналася ні в чому. Відбувала десятирічне ув’язнення в Мордовії, працюючи на лісоповалі. Все своє життя Марія Штепа присвятила розбудові Української держави.