додому Головні Меморіал, каплиця, сенсорний комплекс: у Тернополі триває облаштування Пантеону Героїв

Меморіал, каплиця, сенсорний комплекс: у Тернополі триває облаштування Пантеону Героїв

517
У Тернополі тривають роботи з облаштування Пантеону Героїв. Концепція цього проєкту передбачає, що могили загиблих захисників у російсько-українській війні матимуть однаковий вигляд. Окрім цього, на Микулинецькому кладовищі почали другий етап ексгумації солдатів Другої світової війни. Процес бачила наша знімальна група.
Вже понад місяць на Микулинецькому кладовищі у Тернополі створюють Пантеон Героїв. На ньому в однаковому стилі облаштовують могили військових, які загинули в російсько-українській війні. На сьогодні вже встановили 17 пам’ятних хрестів. Цього року мають завершити облаштування 87 могил.
Сергій Тлумацький, начальник СКП “Ритуальна служба”, коментує: “Це хрест у формі мальтійського хреста. Попередньо планувалося з граніту, з граніту відмовилися, і радує око, що прийняли з нашого каменю галичанського, з пісковика робити. Цей пісковик твердий, він добувається на 30-метровій глибині в кар`єрі”.

Також тут планують встановити меморіальну стіну, каплицю, флагштоки і сенсорний інформаційний комплекс. Оскільки на одній території були поховання радянських військових і бійців російсько-української війни, на Микулинецькому кладовищі також почали другий етап ексгумації солдатів Другої світової війни. Фахівці працюють над розкопками вже 3 тижні. За цей час з братської могили дістали понад 300 решток людей.

“Відношення росіян, що тоді, що зараз – не відрізняється нічим. В хаотичному порядку накидано людей. І було поховання, і підховання, бо бачив по два, по три ряди”.

Рештки радянських військових планують перепоховати на кладовищі, що на вулиці Петра Батьківського.