додому культура Маленькі тернополяни під час “Дня дива” писали казку про Тернопіль та знімали...

Маленькі тернополяни під час “Дня дива” писали казку про Тернопіль та знімали мультфільм

733

Брали участь у створенні мультфільмів, слухали про історію мультиплікації та дивилися фокуси маленькі тернополяни на “Дні дива”. Свято відбулося у суботу, 25 лютого, в рамках проекту “КіноUP” творчого об’єднання “КіноХвиля” у Палаці Кіно.

Дракони, різних форм і кольорів, духи та привиди, принци і принцеси – діти із задоволенням придумували персонажів казки, самі їх малювали та вирізали із паперу. Поки одні творили казку та будували замки, інші знімали мультфільми – про Козу та її день народження, про співучі серця та про равлика, який подружився із кротом.

– А от для того, щоб зробити з цієї історії мультик, треба зробити дуже багато фотографій. Треба розказати, як равлик потрапив до тої ялиночки і кожен кадрик треба знімати окремо. От як равлик повзе – раз, два, три, чотири, п’ять, шість, сім – і тоді він буде оживати за допомогою спеціальних програм,- розповідає керівник гуртка дитячої анімації “Руда миша” Олена Мудра.

Кожна дитина, яка прийшла у Палац Кіно на “День дива”, взяла участь у майстер-класі з мультфільмотворення. Малеча із захопленням долучилась до написання казки про Тернопіль.

– Для того, щоб швидше і легше нам було створити казку, початок казки ми створили в майстерні казки в літературній студії. Це такий як би зачин про хлопчика і дівчинку, які подорожують містом нашим, а далі вже казку саму і пригоди героїв, які в цій казці задіяні, придумаємо ми тут з дітками разом, – каже письменниця, казкарка Ірина Мацко.

 

“День дива” відбувся 25 лютого у рамках проекту “КіноUP” творчого об’єднання “КіноХвиля”. У майбутньому на маленьких тернополян чекають не менш приємні сюрпризи, запевняють організатори.