Головна ctrichka Маленьке озеро під час дощу чи танення снігу утворюється у дворах будинків...

Маленьке озеро під час дощу чи танення снігу утворюється у дворах будинків на вулиці Симоненка у Тернополі

Маленьке озеро періодично під час дощу чи танення снігу утворюється у дворі 8 та 10  будинків на вулиці Симоненка у Тернополі. Там нема зливної каналізації і воді нікуди стікати, тож вона затоплює підвали та житлові під’їзди. Мешканці неодноразово зверталися зі своєю проблемою до депутата свого округу, у підприємство, яке обслуговує дані будинки, в управління ЖКГ. Врешті їм пообіцяли, що у 2017 році каналізацію зроблять, а прибудинкову територію відремонтують. Втім комісія, яка визначає об’єкти для капремонту, двір із цього переліку на поточний рік виключила. 

Будівлі звели майже 40 років тому, а зливну каналізацію не передбачили. Найменша вода приносить людям чимало клопотів.

– Літом 2 дня дощу, щоб в нас пройшов, в нас в цьому під’їзді стоїть вода до квартир, двері відкриваєш і стоїть вода, вигрібаємо воду, сюди вода підходить, тому що витоку води нема ніде нікуди. От вона зі всіх сторін, звідти сюди тече, з того будинку, з тих горбів, от вона вся сюди тече, – розповідає мешканка будинку №10 вулиці Симоненка Люба.

Восьмий та десятий будинок вулиці Симоненка знаходиться в низині. Тому стічні води періодично затоплюють двір та руйнують будівлі.

– В підвалі оцього будинку, того під’їзду першого, там постійно по коліна стоїть води, будинок тріщить, опадає оця обліцовка падає вся, тому що він сідає все. Зайти в підвали людям там тоже не можна, і в нас тут тоже в підвалі вода стоїть до половини, що зайти не можна. Ми підвалами не користуємося, тому що там вода, – каже Люба.

– Люди не мають куди ні ходити. Ну їхати то таке, бачите, озеро. Людина зовсім не може перейти, ви бачите озеро. Тротуар відсутній, по горбах по цих снігах лазять. Ну, діти в садочок, а рядом дві школи, вони просто не можуть пройти. Ми запрошуємо комісію, хай приїде сюди подивиться і хай нам підкаже як ми в сьогоднішній день маємо цю воду забрати, куди ми її маємо забрати. І просимо все ж таки переглянути список і включити даний будинок, – говорить заступник директора ПП “Люкс” Катерина Садівник.

Мешканці неодноразово звертались зі своєю проблемою у міську раду і їм пообіцяли, що двір буде першочергово зроблений у 2017 році. Минулого року приватним підприємством “Люкс”, яке обслуговує дані будинки, в управління житлово-комунального господарства були подані пропозиції щодо капітального ремонту та облаштування зливної каналізації. Знаючи проблему, комунальники її підтримали. Але цього було недостатньо. Адже об’єкти, які підлягають капітальному ремонту має визначити і погодити відповідна депутатська комісія.

– Я, як депутат, можу сказати, що ніякої пропорційності в розподілі коштів на ремонти дворів немає, тому що одні депутати отримують більше двох мільйонів, а другі можуть отримати 100 тисяч, 200 тисяч і все. Справді, комісія, коли приймає такі рішення, тим більше що я пройшла один будинок, другий будинок, бо мешканці просто-напросто волали і свого часу я проходила сюди, коли дійсно була до половини вода. Як 2 дні підряд йшли дощі, то тут вода стояла до цього під’їзду. Я з ними зібрала підписи, всіх мешканців, – розказує депутат Тернопільської міськради Наталя Шоломейчук.

– На сьогоднішній день цей об’єкт не є погодженим. Тобто, він не запропонований до переліку об’єктів. Однак, зважаючи на ту ситуацію, яка сьогодні склалася, я думаю, що рішення ще остаточно не прийняте. Тобто, погоджений попередній план. Сам перелік об’єктів буде ще раз переглядатись після сесії додатково на профільній комісії. Після цього буде затверджуватись рішенням виконавчого комітету, – говорить заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради В’ячеслав Мокляк.

А поки в міській раді кажуть, що не все втрачено, бо титульний список для капремонту дворів не затверджений і може бути відкорегований, на підприємстві, яке обслуговує дані будинки намагаються вирішувати постійну проблему самостійно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here