Головна Головні Майже 700 робочих місць до кінця року планують створити на одному із...

Майже 700 робочих місць до кінця року планують створити на одному із підприємств Тернопільщини

443

vlcsnap-2015-06-09-17h36m02s188Майже 700 робочих місць до кінця року планують створити на одному із підприємств Тернопільщини. Попри складні військову й економічну ситуації в країні продовжує розвиватись ТОВ “Сумітомо Електрик Борднетце-Україна”, в яке інвестують японці та німці. Сьогодні на підприємстві працює більше 3 тисяч людей, які роблять електронні частини до автомобілів Volkswagen. Тепер є домовленості про виробництво електрики і для автівок Audi. 

Підприємство “Сумітомо Електрик Борднетце-Україна” утворили в Тернопільському районі 8 років тому. За цей час невелике пілотне виробництво з сотнею працівників розвинулося до заводу, на якому працює 3200 людей, середня зарплатня в більше 4 тисяч гривень. При цьому у своїй групі “Борднетце”, яка має з 10 таких заводів по світу, український є одним з кращих. Сьогодні підприємство працює цілодобово, люди приходять на роботу в три зміни. Тут роблять в’язки (електричну частину автомобіля) для автівок Volkswagen Golf, всю продукцію везуть у Вольсбург, де й комплектують німецькі автомобілі. Водночас на підприємстві вже готуються до відкриття нової лінії, а це орієнтовно плюс 700 робочих місць.

– На даний час ми виробляємо в’язки для автомобіля Volkswagen Golf сьомий. До кінця року ми запустим серію до автомобіля Audi додатково. Тобто будем мати два проекта і якраз цей новий проект планується, що буде додатково 700 людей, – розповідає керівник фінансового відділу ТОВ “Сумітомо Електрик Борднетце-Україна” Олег Білобровко.

– Це достатньо важлива складова для вирішення проблем забезпечення працею наших громадян і я думаю, що в цьому напрямку ми будемо працювати і не тільки працювати, ми будем підтримувати підприємства, котрі будуть створювати робочі місця і платити податки, – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Створенню нових робочих місць частково посприяла складна економічна ситуація, кажуть на підприємстві. Девальвація гривні, якими працівникам платять зарплату, зробила для іноземних інвесторів робочу силу в Україні ще дешевшою. А от військовий конфлікт навпаки – тримає інвесторів у напрузі.

Титр: Наразі в нас, власне, є ризик з ситуацією на Сході. Ми не знаєм до кінця як він буде розвиватися, так? І звичайно інвестор передбачає всякі виходи з даної ситуації, ось. Але, якщо все буде на такому рівні, як зараз, без якогось погіршення, то ніяких інших передумов для виходу з України немає, – вважає Олег Білобровко.

Кажуть, якщо ситуація на Сході все ж стабілізується і підприємці зможуть прогнозувати події на 2-3 роки наперед, це гарантовано дозволить залучати в Україну, і на Тернопільщину зокрема, нові взаємовигідні проекти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here