додому Новини Майже 2 млн грн у бучаччан: історія афериста, який обманював людей та...

Майже 2 млн грн у бучаччан: історія афериста, який обманював людей та позичав в них кошти

530

Поліцейські викрили киянина, котрий видурив у Бучачі майже два мільйони гривень.

Чоловік, тимчасово мешкаючи в Бучачі як внутрішньо переміщена особа, зумів налагодити довірливі стосунки з місцевими жителями, а згодом, користаючись цим, обдурював людей. У ході досудового розслідування слідчі відділення поліції №2 міста Бучача задокументували сім епізодів шахрайської діяльності 30-річного киянина.

Про це повідомили в поліції Тернопільської області.

Від дій шахрая постраждав бучаччанин, котрий позичив йому понад шість тисяч американських доларів на авто. Гарантією повернення позики мав стати сам автомобіль, який чоловік у сервісному центрі зареєстрував на позичальника. Однак це не завадило киянину згодом перепродати транспортний засіб та лише частково повернути потерпілому борг. Довірливий бучаччанин дозволив втягнути себе у нову аферу, віддавши чоловіку майже 7 500 американських доларів на придбання пального за дешевими цінами. Всієї суми й цієї позики він так і не отримав, заявивши згодом про збитки на понад пів мільйона гривень.

Серед потерпілих – бучацький волонтер, котрому киянин пообіцяв пригнати з-за кордону автомобілі для ЗСУ. Взявши у потерпілого 12 000 доларів та 2 500 євро — домовленостей не виконав.

Ще п’ятеро жителів Бучача повірили згаданому чоловіку, віддавши свої гроші хто за можливість перетнути кордон, хто за дешеве пальне, хто просто позичивши. Загальна сума заявлених потерпілими збитків склала майже два мільйони гривень.

30-річному киянину оголошено підозру у вчиненні злочинів, передбачених частинами 2 та 3 статті 190 Кримінального кодексу — заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене повторно та що завдало значної шкоди потерпілим. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.