Головна Головні Людей “Правого сектору” на Тернопільщині стає менше – мобілізуються до столиці

Людей “Правого сектору” на Тернопільщині стає менше – мобілізуються до столиці

372

Людей "Правого сектору" на Тернопільщині стає менше. Радикальну організацію її члени не покидають, а мобілізовуються до столиці. Причина – сепаратистські події на Сході країни, де вже не обходиться без смертей. Зокрема у неділю, 13 квітня, в Слов'янську Донецької області із вогнепальної зброї убито чотирьох людей. У Маріуполі під час зіткнень між захисниками міського Управління внутрішніх справ і наступаючих проросійських сепаратистів травмовано понад 20 людей.

Не обходиться без конфліктів і у інших східних містах України, де люди, які підтримують єдність України, наштовхуються на фізичну жорстокість з боку проросійських активістів. Нині дії сепаратистів підпадають під опис, який визначає терористичну діяльність і, оскільки влада в Україні із допомогою спецслужб не може цей тероризм зупинити, каже керівник "Правого сектору" Тернопільщини Василь Лабайчук, Всеукраїнська організація, до якої він входить, не зможе надалі за цим мовчки спостерігати.

– Це абсолютно відвертий тероризм, який вже навіть доводити не треба. І, дякувати Богу, СБУ наше хоть трохи почало по цьому питанню працювати і вчора було заявлено, що є чіткі докази того, що над організацією всіх тих проросійських заходів терористичних, за ними стоять ФСБ і російська розвідка, – розповідає керівник "Правого сектору" на Тернопільщині, голова ТОО "Тризуб" ім. С. Бандери Василь Лабайчук.

За словами глави СБУ Валентина Наливайченка, які звучать у ЗМІ, нині Україна передає до Ради безпеки ООН докази агресії Російської Федерації. Є затримані кадри спецслужб, агентів з інструкціями, зброєю, вибухівкою. В.о. Президенета Турчинов через телебачення заявив, що РНБО розпочне крупномасштабну антитерористичну операцію із залученням армії, якщо терористи не складуть зброї. Втім, поки що позитивних досягнень у цьому напрямку немає. В свою чергу "Правий сектор" теж готується дати відсіч проросійським терористам.

– Тернопільський "Правий сектор" за вказівкою центрального штабу кадрово підсилює Київ, ну а там, я так розумію, що вже будуть якісь виїзні акції на схід, тому що, скажем, епіцентр подій явно не в Києві. Але і в Києві є потреба трошечки надавити на нашу владу, яка явно щось недоговорює людям і явно щось недопрацьовує, тому, що реально може відбутися те саме, що в Криму і потім когось звинуватять, когось звільнять, а толку з того, – каже Василь Лабайчук.

Якихось конкретних відкритих дій "Правий сектор" поки не розпочинає. Частково й через те, що українська влада явно перешкоджає цій організації, каже Василь Лабайчук.

– Їхали люди на Харків, скажем, на проукраїнську акцію, їх затримали, 70 чоловік – вони їхали з бітами, ще там з чимось. А те, що робиться в Харкові, туда реально приїхати без бейсбольних біт чи ще без чогось? В Харкові це явно, відверто видно, що там йде прямий тиск на все українське, при чому тиск фізичний, і менти абсолютно на це все не реагують. Там взагалі за інформацією, яка є в "Правого сектору" харківська міліція, якщо не вся, то частина її отримує дві зарплати, і більшу зарплату вони отримують з-за кордону, ми знаємо, який там кордон поближче, – говорить керівник "Правого сектору" на Тернопільщині.

Намір роботи "Правого сектору" на Сході України зводиться поки що до пітримки проукраїнських акцій і мітингів, захищаючи таких активістів від агресивно налаштованих людей проросійських поглядів. За потреби , якщо спецслужби України в боротьбі із сепаратистами і терористами не справлятимуться, каже Василь Лабайчук, його організація буде готова взяти на себе відповідальність та розпочати свою боротьбу проти загарбників. Щодо простих громадян, чимало яких із Тернополя їздило підтримувати Євромайдан у Києві, нині своєї необхідності бути присутніми на Сході вбачають не всі.

– Я вважаю, Захід України зробив все, що можливо в тій ситуації, а далі – це вже дії уряду. Події на Сході є надзвичайно небезпечними для України, я вважаю, що уряд України має зробити все, для того, щоб локалізувати ці події, щоб подолати цих екстремістів, сепаратистів, тому, що Україна заслуговує бути єдиною, незалежною і кожен турбується власне про долю нашої країни, – вважає тернополянка Тетяна.

– Я думаю, що це буде затяжний конфлікт, тому, що є люди, які зацікавлені, щоб в Україні було погано. От, поки ці люди є, доти в тому регіоні вони і можуть щось там такого подібного плану робити, в нас вони нічого не зроблять. Нам треба працювати і кожен день робити Україну кращою, це моя думка. А я думаю на Сході до нас вже приєднаються, – каже тернополянин Сергій.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here