додому Головні Люстрація чиновників повинна відбутись на Тернопільщині, вважає Василь Хомінець

Люстрація чиновників повинна відбутись на Тернопільщині, вважає Василь Хомінець

412

Морально-політична ситуація в державі, необхідність проведення люстрації, визнання Верховної Ради України та прийнятих нею двадцять другого лютого постанов і забезпечення обласною радою життєдіяльності області. Це питання, які розглянули сьогодні на розширеній нараді голови тернопільської облради Василя Хомінця за участі керівників силового блоку, керівників структурних і територіальних підрозділів обласної адміністрації та підрозділів центральних органів влади.

– Революція спільно з громадою, майданом, вимагає не тільки кадрових змін, які зараз відбуваються, а й якісних змін. І можу вам сказати, що і я особисто, і ті люди, які стоять від Луганська до Ужгорода, не дозволять, щоб в черговий раз цю революцію профукали, як в 1991 чи 2005 році, – вважає голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

В області повинна відбутись люстрація чиновників, переконаний Василь Хомінець. На думку громади, говорить він, люди, які перебували в Партії Регіонів, більше не мають права залишатись на керівних посадах. Революція повинна принести, перш за все, якісні зміни.

– Ті люди, які вчиняли тиск на підлеглих, змушували їх до протиправних дій, змушували їздити на різні протиправні акції, і чи, не дай бог, були причетні до різного роду кримінальних злочинів, повинні, звичайно, понести кримінальну відповідальність, – каже Василь Хомінець.

Такої ж думки дотримуються і у Тернопільському штабі національного спротиву. Вони вважають, що зміни неможливі без повної заміни керівництва.

– Щоб нормально область функціонувала, всі, хто тут сидять в залі, мають написати заяву на звільнення і піти. Передати свої повноваження заступникам і на цьому ваша робота режиму буде закінчена, – вважає член Тернопільського Штабу національного спротиву Ігор Яворський.

– Хто організовув антинародні майдани? Пан Хома, забули? Чи думаєте, що ми забули? Чи я не був біля вашого управління, коли ви вночі кульки з пляшками ставили і автобуси відправляли. Чи інші ще. Мостовий. Хто в Харків їздив? Хто потратив 1 мільярд гривень на медицину в 2013 році? Звіт обіцяв дати. Де податкова? Скажіть. Він публічно сказав, що потратив на медицину 1 млрд гривень в 2013 році. Обіцяв мені дати звіт, – обурюється член Тернопільського Штабу національного спротиву Віктор Мартинюк.

Тернопільська обласна рада спільно із Штабом національного спротиву та громадськими організаціями, повідомили на нараді, має створити комісію, яка буде проводити народну люстрацію. Робота органів влади області ж у цей час зупинитись не повинна.

– Всі на своїх робочих місцях повинні виконувати свою роботу, свою роботу якісно. Майдан і люди, ви розумієте, люди в Україні змінилися. Тобто, я думаю, більше вже не допустять самі люди того, що було раніше. Щоби чиновники жили окремо, народ жив окремо. Зараз буде все єдине, – розповідає голова тернопільського Штабу національного спротиву Володимир Стаюра.

Після наради Василь Хомінець зустрівся із силовиками області.