Головна Головні “Ліпший друг волонтера – це патріот-кантрабандист”, – член люстраційного комітету Тернополя Тарас...

“Ліпший друг волонтера – це патріот-кантрабандист”, – член люстраційного комітету Тернополя Тарас Герман

300

vlcsnap-2014-08-07-15h44m20s178Створити громадську раду при Міністерстві оборони України, скасувати сертифікацію вкрай необхідних медикаментів для учасників АТО, знищити бюрократію при закупівлях засобів захисту, –  таке, серед іншого, вимагали українські волонтери на зустрічі з Президентом України Петром Порошенком. Глава держави дякував громадським активістам за допомогу українській армії. На зустрічі з Президентом побував один із співзасновників об’єднання заради громади “Ядро”, член люстраційного комітету Тернополя Тарас Герман.

Про створення громадської ради при Міністерстві оборони України йшлося на зустрічі Петра Порошенка з волонтерами, які допомогають армії. Відтак, громадські активісти тепер зможуть контролювати як відомства роблять закупівлю державним коштом.

– Президент готовий створити громадську раду при Міністерстві оборони, це, напевно, такий безпрецендентний момент, якого ще ніколи не було. І в цю раду будуть входити тільки волонтери, люди, які професійно цим займаються, які знають набагато більше, ніж ті сірі кардинальчики наші, які сидять там і роблять держзакупівлі, купують шафи військовим, коли їм треба зовсім інше. А ще протягують якісь лобіюючі програми на сотні мільйонів, коли там хлопці сидять голі-босі, – пояснює один з співзасновників  об’єднання заради громади “Ядро”, член люстраційного комітету Тернополя Тарас Герман.

Чимало проблем виникає у волонтерів при перевезенні засобів захисту через кордон, каже Тарас Герман.

– Самий ліпший друг волонтера – це партіот-кантрабандист, який може привезти з кордону будь-що і будь-як, абсолютно за це не бере грошей і знає, що це йде на користь держави. Бо по державних схемах це би зайняло не один місяць і дуже велика є юридична колізія. Хоча ми ж не завозимо засоби травматичної чи смертельної дії, це засоби особистого захисту, засоби які допомагають нашим хлопцям вціліти, допомагають в страшних умовах, коли їх там обстрілюють, – розповідає Тарас Герман.

Прислухатимуться в Адміністрації Президента  до порад волонтерів, як переозброїти вояків. Компанії “Укроборонпром” доручено спростити отримання сертифікатів кінцевого користувача. Це деякі волонтери вважають чи не головним рішенням.

– До вчорашнього дня не було реальної можливості повірити в те, що десь колись оборонекспорт побажає зробити ці документи. Подивимося. Вчора була обіцянка, що буде конкретна людина в Держоборонекспорті, і коли буде найменша потреба, то все пояснюється, дзвониться, контактується з людьми, – говорить Тарас Герман.

Сертифікат якості ще одна проблема. Наразі волонтери купують чимало засобів захисту, які вже були в користуванні, але знаходяться в придатному стані. Ці речі, громадські активісти ретельно перевіряють.

– Ми переживаємо за це. Ми їх самі тестуємо, ми їх прострілюємо, я думаю, що це найкращий сертифікат якості, який може бути. Але все одно митниця вимагає ці сертифікати якості і знову тут треба йти якимись не дуже законними і незаконними методами, якось їх добивати, бо сертифікат видають на нову продукцію, а нова продукція коштує страшно великі гроші, – каже Тарас Герман.

У Тернополі чимало небайдужих людей, які допомагають армії.

– Вони жертвують своїм вільним часом, крадуть його в своїх сімей, дітей, але вони знають, що роблять добру справу і вони бачать результати цієї справи, коли ми вигружаємо десятки тонн продукти, чи коли ми привозимо їх туди подивитися на ті очі хлопців, які давно скучили по ласощах чи інших речах, то це навіть не аванс, це не зарплата, це просто набагато більше. Це така оплата, от цей стан душі, відчуття, що ти робиш потрібні речі, що ти жертвуєш себе не просто так, не для чогось, а для нашої спільної справи, справді може тоді щось переміниться.

В Тернополі  7 громадських організацій об’єдналися в об’єднання заради громади “Ядро”. Активісти зробили логістичний центр. Люди активно допомагають бійцям АТО. До такої роботи просять долучатися усіх небайдужих. Інформацію можна знайти у спільноті Народна допомога Тернопіль.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here