Головна Головні Квартирних крадіжок в Україні побільшало. Як захистити свій дім – поради міліціонерів

Квартирних крадіжок в Україні побільшало. Як захистити свій дім – поради міліціонерів

415

vorКвартирних крадіжок в Україні побільшало. На Тернопільщині за майже півроку їх стільки, як за цілий минулий рік, а це більше сотні. Розкритих злочинів – лише близько половини. Міліціонери кажуть, у Тернополі працюють і місцеві групи крадіїв і гастролери із інших міст. 

Люди думають, що квартирні злодії працюють лише за наводкою. Проте міліціонери кажуть, у більшості випадків – це не так.

– Просто йде продзвон квартир, декілька раз протягом дня люди підходять, продзвонюють, стукають, грюкають – ніхто не відкриває, сусідські квартири теж мовчать. Вибирають жертву, як правило, по тих замках, які вони можуть відкрити, з якими вони працюють, – розповідає  заступник начальника відділу Тернопільського обласного управління карного розшуку Сергій Горяний.

Аби потрапити до квартири, злодії користуються різними способами. Навіть, наче у фільмі, спускаються з даху, лізуть по водостоку чи карнизу. Проте найпоширеніший, бо найлегший, спосіб – зламати серцевину замка. Більшість квартирних крадіїв їх опрацьовують за дві-три хвилини. Важче – підібрати ключ, таким займаються професіонали. Випадків такого проникнення у квартиру – значно менше, бо у злочинця це займає більше часу. Аби вберегтись, міліціонери радять тернополянам ставити два замки.

– Один із замків потрібно, щоб був зсувальний замок, це ключ у вигляді метелика. Його тяжче, його відкривають, але по часу, щоб його відкрити потрібно більше часу, чим звичайні циліндрові механізми.

Не варто економити і на дверях, наголошують правоохоронці. Дешеві китайські двері злочинців не зупиняють.

– Вони виготовлені з досить тонкого металу і всередині мають звичайний паперовий наповнювач. Звичайним консервним ножем, вже були такі випадки, вирізняється навколо замка діра, і двері відкриваються.

Проте і за міцними дверима, коли ті не зачинені, від крадіїв не заховатись. Вони за кілька секунд відчиняють їх та хапають речі і сумки, які стоять недалеко. Такі випадки дуже часті. А на перших поверхах злочинці відтискають пластикові вікна і проникають у квартиру. Тому міліціонери радять їх зачиняти навіть наніч. Їдучи на довгий час з дому, попросіть сусідів чи знайомих наглянути за вашим помешканням. А гроші та цінні речі ховайте у креативні схованки, адже злодії легко знаходять їх на кухні, у ліжку, книгах, шафах та навіть у банках з консерваціями. За два роки не було жодного випадку крадіжок із будинків, які під наглядом державної служби охорони, тому міліціонери радять користуватись також і їх послугами.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here