додому Новини Кримінальна відповідальність загрожує тим, хто ховається від мобілізації

Кримінальна відповідальність загрожує тим, хто ховається від мобілізації

597

pryzov_armijaТим, хто ховається від мобілізації, військові нагадують про відповідальність. Таких в Тернопільській області чимало. Є і позитивні приклади, і добровольці, і справжні чоловіки, готові захищати своє на ділі, кажуть в обласному військовому комісаріаті. Водночас багато людей уникають мобілізації. Хтось, отримавши повістку, у військкомат не приходить. Таких чекає не тільки сором, кажуть військові, а й кримінальна відповідальність. А ще додають, перед законом відповідатимуть і ті, хто допомагає ховатись військовозобов’язаним.

– Кримінальна відповідальність передбачена статтею 336 Кримінального кодексу України, зокрема, це позбавлення волі від 2 до 5 років. І є стаття 114.1, передбачена Кримінальним кодексом. Це особи, які перешкоджають законній діяльності Збройних сил України, або іншим військовим формуванням – встановлена кримінальна відповідальність від 5 до 8 років. Отакі факти в єдиний реєстр досудових розслідувань, – пояснює майор юстиції, помічник Тернопільського обласного військового комісара з правової роботи Роман Троян.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  На Тернопільщині призовний план четвертої хвилі виконано поки що на 52%

– Керівники підприємств, установ, які не допускають працівників військових комісаріатів, військових формувань на свої території, тобто, перешкоджають елементарно, за взяттям інформації по військовозобов’язаних, які працюють, це вже є перешкоджання, яке тягне за собою кримінальну відповідальність від 5 до 8 років, – розповів Тернопільський обласний військовий комісар Володимир Катинський.

За нез’яву по повістці військкомат штрафує. Тим, хто має повістку і втік від військових – загрожує кримінальна відповідальність. Тернопільщині такі випадки є.


– Відпрацьовано більше 300 адміністративних проваджень і, якщо не помиляюся, 35 кримінальних проваджень, вірніше, документи передано по кримінальним провадженням. Заводять дальше справу правоохоронні органи. Ми передаємо фактуру і матеріали. Адміністративне провадження – притягують безпосередньо військові комісаріати, – говорить Володимир Катинський.

Крім цього понад 20 тисяч мешканців області оголошено в розшук. Виписані повістки є, проте людей, кому вони призначені – немає.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Церква соромить людей, які переховуються від служби у війську

– Ті, хто вирішив ховатися, повірте, я не прихильник того, щоби їх навіть переслідувати, чи ті, які виїжджають закордон, ховаючись ніби-то під приводом заробіток, утримання сім’ї. Час розставить на свої місця хто є хто, і повірте, зараз готуються серйозні законопроекти стосовно того, що ті особи, які уникнули, або втікли від виконання свого святого обов’язку громадянина України, і взагалі людини, батька, чоловіка, своєї сім’ї – він не має права представляти ні державну службу, ні в органи місцевого самоврядування чи інші такі професії, – каже народний депутат України, учасник АТО, екс-командир міномету 128-ї бригади Олег Барна.

Військові водночас говорять про зміни для тих, хто служить, які крім повноцінної зарплатні передбачають додаткове стимулювання. Зокрема підтвердили інформацію про обіцяні винагороди за збитий, приміром, ворожий танк.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Українські військові закликають не підтримувати розмови про незаконну мобілізацію

– Кабінетом міністрів України затверджена постанова, а на виконання цієї постанови міністром оборони видано наказ про порядок виплати цих коштів. Зокрема, там передбачено, що військовослужбовці, які перебувають в зоні АТО, отримують 100% надбавку, а за кожен день ведення бою їм платиться тисяча гривень. Ну, це все встановлюється на рівні наказу командира військової частини. Тобто, він буде визначати цей порядок і також за знищення ворожої техніки. Це все буде визначати командир безпосередньо, – каже Роман Троян.