додому благоустрій Кожних 3-4 роки потрібно проводити повірку індивідуальних лічильників

Кожних 3-4 роки потрібно проводити повірку індивідуальних лічильників

1092

Якщо у вас індивідуальний лічильник на воду, то кожних 3-4 роки ви зобов'язані робити його повірку, так зазначено у Законі України "Про метрологію та метрологічну діяльність". У багатьох повірка лічильників води викликає не лише подив, а й невдоволення, кажуть у міському водоканалі, але вона обов'язкова.

Руслан Бурмас, начальник відділу розрахунків населення КП "Тернопільводоканал": "Міжповірочний інтервал встановлюється держстандартами і складає 3, або 4 роки. Це залежить від типу лічильника і періоду його випуску. Наприклад, в нас на обліку найбільш поширені лічильники перебувають, це Луцького заводу, в них міжповірочний інтервал засобів обліку, які випущені до 2007 року складає 3 роки, а ті, що випущені з 2007 року – 4 роки".

Будь-які прилади не бездоганні, але точність їх показів не повинна перевищувати допустимих похибок, кажуть у міському водоканалі. З часом лічильники можуть стати менш точними, у зв'язку з їх недовговічністю, а також сторонніми елементами, що нерідко потрапляють у воду. Про те, що вже час провести чергову повірку лічильників, вас повідомить водоканал. Якщо таке повідомлення ігнорувати, то шрафи не загрожують, але, згідно Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", нараховувати плату за послуги водопостачання у випадку, коли лічильник не повірений, заборонено.

ЧИТАТИ ЩЕ:  У водоканалі просять тернополян встановити індивідуальні лічильники

Руслан Бурмас, начальник відділу розрахунків населення КП "Тернопільводоканал": "В місті Тернополі ще у 2006 році комунальні підприємства "Тернопільводоканал" і "Теплокомуненерго" рішенням виконавчого комітету було делеговано повноваження і було надано право брати плату, виконувати повірку тих самих лічильників. Тобто, нас і тепломережі було визначено виконавцями послуг з періодичної повірки лічильників. Водоканал – по лічильниках холодної води, а тепломережі – по лічильниках гарячої води".

Тоді ж рішенням виконкому затвердили тарифи на виконання робіт з повірки лічильників. Вони включаються у вартість послуг з утримання будинків, кажуть у міському водоканалі. За бажанням, повірку лічильників споживач може зробити у іншому спеціалізованому підприємстві, наприклад, у Держстандартах. Якщо ж повірку здійснюватимуть працівники водоканалу, то суму розміром 64 гривні 80 копійок потрібно буде сплатити протягом 3 років. Щомісяця це виходить 1 гривня 80 копійок.