додому культура Концерт “Світла тризна”, приурочений драматичним сторінкам історії України, відбувся у Тернополі

Концерт “Світла тризна”, приурочений драматичним сторінкам історії України, відбувся у Тернополі

627

Концерт класичної музики “Світла тризна” відбувся у Тернополі. Захід приурочений драматичним сторінкам історії України та сьогодення. Починаючи від Першої світової війни і закінчуючи сьогоднішніми бойовими діями на Сході нашої держави. Організатори кажуть: цей проект покликаний берегти вогонь пам’яті, бо саме з нього народжується сяйво нескореності.

“Світла тризна” – це спільний мистецький проект Муніципального галицького камерного оркестру під орудою Василя Феланчака і поета Олега Германа. Організатори кажуть, він створений в пам’ять про тих, хто став жертвами Першої та Другої світових воєн, концтаборів, політичнитх репресій, голодоморів, хто став Героєм Небесної сотні та загинув під час війни на Сході України.

– Ми хочемо через мистецький образ показати, що із ріллі, яка часом здіймає землю, весною появляються паростки. Життя продовжується. Ми назвали програму “Світла тризна” – це поминальна, але наповнена світлом і вірою. От оце буде досягатися через слово, образи, через відео, музику. Все це у віночку. У віночку терновому, який на сцені, і віночку музики і дійства, які будуть розгортатися тут у залі, – розказує заслужений діяч мистецтв України, поет Олег Герман.

– Програма вся складена так, що цих воїнів ми маємо воскресити в своїй пам’яті. Тому такі твори як “Паладіо”, ” Список Шіндлера”. Вся програма вона направлена на те, щоби трошки освіжити пам’ять про наших рум’ян України і щоб ми могли дивитися назавтра з більшою впевненістю, – каже художній керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру Василь Феленчак.

Під час заходу відбулась прем’єра молодого українського автора Мар’яни Рудакевич. Дівчина родом із Тернополя, проте зараз мешкає у Львові.

Ведучими заходу стали поетеса Олена Лайко та заслужений журналіст України Михайло Зубик. Організатори розповідають, “Світла тризна” – це проект, покликаний берегти вогонь пам’яті про тих, хто боровся і досі бореться за незалежність нашої держави, бо саме з цього вогню народжується сяйво нескореності.