додому Новини Консул Чеської республіки відвідав Тернопіль, аби обговорити підготовку до відзначення сторіччя Зборівської...

Консул Чеської республіки відвідав Тернопіль, аби обговорити підготовку до відзначення сторіччя Зборівської битви

660

Генеральний консул Чеської республіки у Львові з робочим візитом відвідав Тернопіль. Дипломат зустрічався з владою області та міста. Головна мета візиту – підготовка до відзначення сторіччя битви під Зборовом, яке відбудеться влітку цього року. Крім цього говорили про подальшу співпрацю Чехії і Тернопільщини в області економіки і культури.

Зборівська битва Першої світової війни – це битва між російською та австро-угорською арміями 1-2 липня 1917 року. Відбулася вона поблизу міста Зборів Тернопільської області. На боці Російської імперії в цій битві вперше брали участь підрозділи Чехословацького легіону, сформованого з полонених чехів і словаків. Бій завершився безперечною перемогою російських військ, яка по суті була єдиною великою перемогою Російської імперії під час наступу Керенського.

Перемога під Зборовом також сприяла піднесенню чеської національної самосвідомості. Цього року- відзначатимуть сторіччя Зборівської битви. Обговорити деталі проведення свята та прийому чеських туристів на Тернопільщині приїхав Генеральний консул Чеської республіки у Львові Павел Пешек.

– Я мав можливість зустрітися з представниками області та міської ради. Ціль візиту була  підготовка на сторічну річницю славної битви під Зборовом . Тут також налагодження контактів для подальшої співпраці в області економіки , культури і інших областей, – говорить Генеральний консул Чеської республіки у Львові Павел Пешек.

Співпраця з Чеською республікою – не одноразова, запевняє міський голова Тернополя Сергій Надал.

– В Тернополі сьогодні ряд підприємств, які займаються комерційною діяльністю з Чеською республікою. Займаються і експортом сировини. Займаються також імпортом обладнання для міста Тернополя. Крім того комунальне підприємство Тернополя “Тернопільелектротранс” щороку працює з Чеським містом Злін, яке займається поставкою тролейбусів “Шкода”. Сьогодні ми говорили про те, що було б добре мати постійного партнера місту в Чехії , яке було б офіційним партнером Тернополя, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Генеральний консул Чеської республіки у Львові Павел Пешек відвідав Тернопіль вперше. Сторони сподіваються, що перемовини, започатковані під час візиту, матимуть плідне продовження.