додому культура Кобзарське мистецтво з різних куточків України показали в Тернополі

Кобзарське мистецтво з різних куточків України показали в Тернополі

1062

Кобзарське мистецтво пропагували у Тернополі на третьому фестивалі “Кобза”. Охочі змогли почути майстрів гри на бандурі з різних куточків України, а також дізналися чим відрізняється бандурист від кобзаря.

У Тернополі провели третій фестиваль кобзарського мистецтва «Кобза». На нього з’їхалися бандуристи з різних куточків України.

– Фестиваль для наших бандуристів з Тернопільщини, є гості з Києва, Збаража, всім відома Струсівська капела бандуристів, Заліщицька дитяча зразкова капела бандуристів, Кременецька жіноча капела, Чортківська мішана капела бандуристів, 5 ансамблів з Тернопільської області і в тому числі з училища ім. С. Крушельницької, – розказує провідний методист вокально-хорового жанру Тернопільського обласного методичного центру народної творчості Іван Виспінський.

І це ще не всі гості, які завітали у файне місто на свято кобзарів. Кобзарське мистецтво є давнім. Багато хто чув про вусатих кобзарів, які колись ходили по світу. Нині ж у своїх руках цей інструмент тримають не лише чоловіки, а й жінки. Наприклад – Кременецька жіноча капела бандуристів.

– Обов’язково бандурне мистецтво повинно розвиватися, жити. І наше молоде покоління підтримує бандуру, кобзу і це дуже гарний фестиваль і добре, що його започаткували, ми завжди будемо приймати участь, – каже керівник кременецької капели бандуристів Ірина Хамамбура.