додому Головні “Кіборги вистояли, не встояв бетон”: сьогодні День пам’яті захисників Донецького аеропорту

“Кіборги вистояли, не встояв бетон”: сьогодні День пам’яті захисників Донецького аеропорту

519

Сьогодні, 20 січня, українці вшановують героїзм, витримку та мужність захисників Донецького аеропорту.

День пам’яті захисників Донецького аеропорту в Україні відзначається 20 січня. Цей час призначений для вшанування військових, добровольців і медиків, які героїчно захищали Донецький аеропорт від російських окупаційних військ.

Донецький аеропорт став символом героїзму та стійкості українських захисників, які в тяжких умовах вели боротьбу та протистояли штурмам агресора. З 26 травня 2014 року до 23 січня 2015 року військові та добровольці української армії героїчно захищали аеропорт. Офіційно оборона тривала 242 дні, однак останні військові вийшли вже після 244 днів. “Кіборги вистояли, не встояв бетон”, – ця фраза увійшла в історію та визначає не лише фізичний опір, але й моральну силу та стійкість людей, які залишалися вірними своїм обов’язкам і вели боротьбу в надзвичайно важких умовах. Варто зауважити, що “кіборгами” прозвали українських захисників окупанти, що визнали незламну силу та дух наших воїнів.

За офіційними даними Міноборони, захист Донецького аеропорту обійшовся дорогою ціною українському народу. Більше 200 військових загинули внаслідок обстрілів і ворожих атак та понад 500 отримали поранення.